Ланчинська міська бібліотека для дітей
- Комунальний заклад культури "Центр культури і дозвілля"
- Ланчинська міська бібліотека для дітей
"В нашій пам'яті вони залишились назавжди"
У ці лютневі дні Україна сумує, вшановуючи Героїв Небесної сотні, розстріляних на Майдані під час Революції Гідності. Саме з 18 по 20 лютого п'ять років тому сталися найтрагічніші події, які сколихнули не тільки Україну, а цілий світ.
Майстер-клас "Мрійливі почуття в маленькому сердечку"
День святого Валентина - свято романтики, сюрпризів, свято, коли люди висловлюють свої почуття один одному. В Ланчинській міській бібліотеці для дітей відбулось засідання клубу "Хобіляндія". Наталія Яремин розповіла про історію походження свята, легенду про священника Валентина. Пройшов "на ура" майстер-клас з виготовленя валентинок в техніці паперопластики, який провела вчителька Ланчинської гімназії, керівник клубу "Хобіляндія" Ірина Сенчук. На підготовлених шаблонах у формі сердечок діти проявили свою фантазію і майстерність: прикрашали свої вироби намистинками і квітками, виготовляли і клеїли бантики. Використовували усі можливі підручні матеріали: кружево, стрічки, спажки, клей. Було весело і гамірно, усі учасники старались, кожна робота відрізнялась одна від одної і була неповторною, бо в неї вкладена часточка чистої дитячої душі, любові та щирості. Цікаво і змістовно пройшла вікторина "Ситуація", яку підготували бібліотекарі, учні з впевненістю відповідали на запитання.
Бандерівські читання " Степан Бандера - за волю України"
Степан Бандера - герой хх століття, людина - легенда у літописі історії українського народу, настав час піднести його ім'я по всій вільній Україні. З нагоди 110-ої річниці з дня народження славетного українця і 90-річчя створення ОУН в Ланчинській міській бібліотеці для дітей провели Бандерівські читання "Степан Бандера - борець за волю України". Наталія Яремин завідувач бібліотекою ознайомила присутніх з життєвим шляхом людини, яка мала у собі найкращі чесноти Української нації. Степан Бандера ще за життя став символом високої ідейності та жертовної боротьби за національне визволення України. Він став символом, що й до сьогодні веде за собою. Педагог Ірина Петрук і учні 9-а класу Ланчинського ліцею підготовили літературну композицію присвячену незламному борцю за самостійну Україну.
Поетична година "Героїчний подвиг не канув в забуття"
Багато було великих історичних подій в Україні і подія, що займає окреме місце – чин українських крутянців, величчю героїзму і жертви назавжди залишаться в пам'яті нащадків. Вона закарбована в душі і серці українського народу і передаватиметься від батька до сина, з роду в рід, з покоління в покоління, як героїчний і патріотичний подвиг української молоді. Щоб вшанувати і прославити подвиг молодих юнаків, які жертовно загинули в бою під Крутами в Ланчинській міській бібліотеці для дітей провели поетичну годину "Героїчний подвиг не канув в забуття".Бібліотекарі підготували екскурс в історичне минуле тогочасних подій. Учні 10-а класу Ланчинського ліцею поетичними рядками і хвилиною мовчання вшанували героїв, що стали єдиною обороною України, і сьогодні з небес дивляться на нас живих і утверджують віру, що вільна Україна вічна, як вічна пам'ять про героїв Крут. Сучасні поети не байдужі до історії України, редактор, член літстудії "Бистрінь" Мирослава Гордєєва-Мельник схвильовано та з тривогою в душі читала вірші "Не плачте, мамо...", "Такий був білий сніг". У щирих поглядах старшокласників відчувалося співчуття і захоплення, одностайність і готовність повторити самим подвиги ровесників. Педагоги Ланчинського ліцею Іванна Сенчук і Леся Іваночко провели паралелі між подвигом героїв Крут та героями російсько-української війни, наголосивши про необхідність згуртованості та єдності українського народу. Жертовна любов зародилася в серцях молодих людей, найкращих представників українського студенства. Україна пишається молодими Героями. Пам'ять про них і та велична слава за яку вони боролися - невмируща.
Тематичний вечір "Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг"
День Соборності України - 22 січня 1919 року ввійшло до національного календаря як велике державне свято. Саме цього дня сто років тому на Софіївській площі у Києві урочисто проголосили Акт Злуки між Українською Народною Республікою і Західноукраїнською Народною Республікою, що символізувало незалежну, соборну Україну.
Майстер-клас "Всі візьмемося за руки, бо один ми рід"
22 січня особливий день в історії України. 100 років тому Директорія Української Народної Республіки проголосила Акт Злуки всіх українських земель в єдину Українську державу, і саме цей день прийнято відзначати як свято - День Соборності України. Боротьба українського народу за соборність своїх земель - одна із важливих сторінок в історії України. З цієї нагоди в Ланчинській міській бібліотеці для дітей провели майстер-клас "Всі візьмемося за руки, бо один ми рід". Керівник гуртка, Ірина Сенчук запропонувала "хобіляндівцям" виготовити плакат до Дня Соборності. З натхненням і наполегливістю діти взялися до роботи. На великому ватмані паперу наклеїли україночку, що символізує велику і неподільну Україну. Дівчатка з захопленням клеїли віночок та намистинки прикрашаючи образ. Хлопчики робили відбитки своїх рук на жовто-синьому папері і вирізали їх. Потім склали долоньки і створили рукостискання, що символізує єдність. На окремих смужках паперу написали регіони України: Галичина, Надніпрянщина, Полісся, Буковина, Слобожанщина, Поділля, Причорномор'я, Карпати і вклеїли у віночок дівчини-України. На плакаті зробили написи "Ми -єдині", "Ми - українці". Наталія Яремин, завідувач бібліотекою підготовила екскурс в історію про виникнення свята.
Фолькльорні посиденьки "Колядують зорі на Різдво"
Різдво...Це коли оселя наповнюється пахощами хвої і різнокольорові мерехтливі вогники сяють на ялинці. Дітвора з нетерпінням чекає намріяних подарунків, коли дорослі і малі поринають у казкову феєрію свят. Щоб глибше пізнати звички і традиції святкування Різдвяних свят в рідному селищі, керівник гуртка Наталія Балабан запропонувала гуртківцям "Літературної творчості" завітати в дитячу бібліотеку на фолькльорні посиденьки "Колядують зорі на Різдво". Наталія Яремин привітала гостей з різдвяними святами і розповіла про традиції святкування Різдва в Україні. Цікаві розповіді про звичаї святкування в рідному краї "Трьох Празників" підготували бібліотекарі Марія Дем'янчук і Галина Захарчук. В теплій і затишній обстановці гості весело із піднятим настроєм колядували і щедрували, бажаючи присутнім та один одному добра, миру і здоров'я.
Книжкова виставка «Великий дар – Хрещення»
День Хрещення Київської України – визначається 28 липня в день святого Володимира Великого – одного із засновників і покровителів української державності.