Голові Ланчинської

селищної ради ОТГ

Попович В.В.

Звіт КНП ЦПМСД

02.01.2018 року працівники поліклінічного відділу  Ланчинської міської лікарні прийшли на роботу не знаючи назви  організації в якій працюють, не маючи печатки та штампа установи, рецептурних бланків, бланків листиків непрацездатності… Це історія.

01.03.2018 року поліклінічний відділ Ланчинської міської лікарні в зв’язку  медичною реформою був перейменований в КЗ ЦПМСД на підставі  Постанови Верховної Ради від 28.02.2018 року.

Рішенням VІ сесії Ланчинської селищної ради ОТГ від 10.05.2018 року №248-6/2018  було запропонована  реорганізаця КЗ ЦПМСД в КНП ЦПМСД.

28.09.2018 року була закінчена реорганізація з затвердженням Статуту. Подані документи на отримання ліцензії на лікарську практику.

30.12.2018 року рішенням  ХІІ сесії Ланчинської селищної ради ОТГ за № 463/12/2018 було створено при ЦПМСД консультативно-діагностично лікувальне відділення з правом надання вторинної медичної допомоги та затверджено  Статут  у новій редакції.

Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Ланчинської селищної ради ОТГ» в 2018 році обслуговував не тільки населення ОТГ (с.Ланчин    с.Добротів),  а також і села, які не приєдналися до громади ( с.Красна, с.Саджавка, с.Середній Майдан, с.Глинки, с.Вишнівці, с.Кубаївка).

Радіус обслуговування 20 км. В ЦПМСД  працюють лікарі і первинної і вторинної ланки по 10-ти спеціальностям (педіатр, терапевт, хірург, акушер-гінеколог, отоларинголог, стоматолог, рентгенолог, невропатолог, сімейні лікарі, УЗД).   В приміщенні ЦПМСД працює флюорографічний кабінет, рентген-кабінет, фізкабінет, ЕКГ кабінет (кабінети лабораторії, УЗД обстеження, денного стаціонару розташовані в приміщенні Ланчинської міської лікарні.

10.01.2019 року була отримана ліцензія на медичну практику і укладено договір з НСЗУ на фінансування. На сьогоднішній день лікарями ЦПМСД заключено 10 7809 декларацій, що складає 96,4% від обслуговуючого населення.

Забезпечили норму декларування лікарі:Данилюк Іван Васильович, Кузьмин Інна Ігорівна, Іваночко Михайло Михайлович, терапевт Дубік Вадим Олексійович- 98% від нормативу, педіатр Барчук Микола Іванович -89%.

За рік було придбано 14 одиниць комп’ютерної техніки. Не тільки лікарі первинної ланки забезпечені комп’ютерами, принтерами, веб камерами а і допоміжні служби: реєстратура, відділ кадрів, головна медична сестра, бухгалтер, статистика, на часі стоїть питання комп’ютеризація вузьких спеціалістів.

На доукомплектацію згідно табеля оснащення було виділено 270 тис.грн. На ці гроші закуплено: пульсоксиметри, глюкометри, гігрометри, медичні молоточки, діагностичні ліхтарики, дорослі та дитячі ваги, ростоміри, дитячі та дорослі манжетки, офтальмоскоп, пеленальні столи, медичні ширми, частину меблів. Закуплено на 30 тис. грн. медикаментів та дезсередників,  40 тис. виділено на рентген та флюорографічний кабінет , 63 тис. на  лабораторію, куплено 12-ти канальний ЕКГ апарат за 60 тис., гематологічний аналізатор за 199 тис.

В ІІ кварталі 2019 році запрацював кабінет чергового лікаря,  для обслуговування населення у вихідні та святкові  дні (кабінет забезпечений  медикаментами для  надання  невідкладної  медичної допомоги).

Інформація про наявність медикаментів ЦПМСД регулярно ( раз в тиждень) подається на сайті ОТГ  та висвітлена в приміщенні ЦПМСД.

Впроваджено в практику вимірювання артеріального тиску та визначення цукру в крові в місцях перебування великої кількості людей. Поновлена практика подворових обходів.

Багато зроблено, а ще більше потрібно зробити щоб мешканці нашої громади дійсно відчули результати медичної реформи. На часі стоїть питання переносу ФАПу с.Середній Майдан в інше приміщення, створення комфортних умов перебування пацієнтів в приміщенні ЦПМСД, придбання нового автомобіля для обслуговування  населення ОТГ.

Потрібні інтегральні зусилля всіх (влади, бізнесменів, медиків, жителів) для вирішення проблем в медицині.

Головний лікар КНП ЦПМСД:                                    Тодорів І.В.