«А ми чекаємо на ту весну, як мир на крилах принесуть лелеки"»

       Весна. Надворі стає все тепліше і тепліше, оживає природа. З теплих країв прилітають птахи, саме вони символізують кінець зими і прихід весни. Багато птахів в цю пору повертаються на Україну, та чомусь, саме до лелек в народі  особлива любов і шана. Чи то за вірність, чи може, просто за схожість їхньої долі з людською.       В Ланчинській бібліотеці для дітей в тісній співпраці з вчителькою біології Любою Голіней провели захід для учнів 7-а і 7-б класів Ланчинської гімназії.  Люба Михайлівна підготувала цікаві факти про лелеку, як народного символа  українців. Діти уважно слухали цікаву розповідь педагога про зимування і гніздування, як заводять і годують свої сім’ї птахи. Учні читали  реферати, поговірки, з цікавістю слухали легенди та прислів'я про бузьків. Читачі з задоволенням прийняли участь у вікторині «Знайомі незнайомці» та в конкурсі «Народні (анограми) назви веселиків». По особливому, щемливо  звучала пісня « Лелеки» у виконанні Оксани Гасько, директора «Центр культури і дозвілля». Провідний бібліотекр Наталія Яремин підготувала книжкову викладку літератури « Лелека- живий символ України» і привернула увагу присутніх до необхідності дбайливого ставлення до птахів. Лелека - вірний син своїх країв. Недарма воїнів, які загинули за свій край, порівнювали з цими чудовими птахами. Хвилиною мовчання вшанували ГЕРОЇВ нашого селища , які віддали за нас найцінніше - життя.

"Діти України читають"

  Читачі Ланчинської міської бібліотеки для дітей приєдналися до участі у читацькому марафоні "Діти України читають". Андрушко Надія 12 років, смт.Ланчин, Івано-Франківська область, Українські народні казки.

Увага конкурс!

      Кожна країна має своїх героїв, творчість котрих стала голосом свободи і боротьби за незалежність. В Україні це насамперед - Тарас Шевченко, в США,  наприклад- Майя Анджелу... А в Угорщині - Шандор Петефі. І на вшанування 200-річчя від дня його народження Національна бібліотека  України для дітей оголошує конкурс читців поезії "Стукіт серця Петефі на берегах Дніпра". Якщо вам від 11 до 18 років, оберіть улюблений вірш авторства Петефі  зачитайте його на місцевому етапі конкурсу. Переможці обласних етапів змагатимуться за призи від Посольства Угорщини в  Україні у гранд-фіналі!

" І лине над землею Шевченкове слово"

       На ознаменування 209-ої річниці від дня народження генія, пророка Тараса Григоровича Шевченка в Ланчинській бібліотеці для дітей підготували книжкову виставку-портрет "І лине над землею Шевченкове слово". Виставка призначена допомогти користувачам книгозбірні глибше усвідомити цінність Шевченкового Слова, поглибити знання про його коротку, трагічну і водночас величну долю.  Софія Русу учениця 6-А класу Ланчинської гімназії у вірші "Ой три шляхи широкії...", передає сумний роздум про безталанну долю України. Скільки б не минуло років, пам'ять про великого Кобзаря завжди залишається з українцями в їхніх серцях і думках.

Всеукраїнський конкурс із правового просвітництва «Конституція для всіх: і великих, і малих» до Дня Конституції України!

       «Це ж було вже!» — мабуть, подумаєте ви — і не помилитесь: бо це легендарне повернення Всеукраїнського конкурсу із правового просвітництва «Конституція для всіх: і великих, і малих» до Дня Конституції України! І він стартує вже 27 лютого!

"Війна голосами дітей"

       Війна... 24 лютого... Це страшне слово увірвалося в життя кожного українця. Дитинство, яке вбила війна, і назавжди розділила життя дітей на "до" і "після". Юля Півторак, читачка 7-б класу Ланчинського ліцею у власному вірші "Війна"  засудила злочинні дії російських окупантів проти українських дітей. Дівчинка вірить в перемогу ЗСУ і надіється на покарання для рашистів.