Попереджаємо  споживачів про небезпечну  харчову добавку з Малайзії

Попереджаємо споживачів про небезпечну харчову добавку з Малайзії

До Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надійшли інформаційні повідомлення системи RASFF від 09.05.2019року № 2019.1202– fup7 стосовно виявлення неавторизованої субстанції Tadalafil в харчовій добавці з Малайзії, що імпортувалась через Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії (імпортер Import/ Export Energy Company Ltd) до окремих держав-членів ЄС та до України.

Раннім посадкам картоплі та помідорів загрожує  колорадський  жук

Раннім посадкам картоплі та помідорів загрожує колорадський жук

За даними управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, на ранніх посадках картоплі та помідорів проходить живлення, спаровування та яйцекладка колорадського жука. За сприятливих погодних умов через 5-7 днів з яєць відроджуються личинки колорадського жука.

Штормове (метео) попередження Управління з питань цивільного захисту ОДА

У зв’язку з короткочасними дощами, 22 – 23 травня на рiчках області можливі локальні підйоми рівнів води на 0,2 - 1 м (на р.Ворона та р.Свірж продовження підйому на 0,1 – 0,6 м) над рiвнями 22 травня станом на 08 год. Мiсцями початковий вихiд води на заплаву, часткове пiдтоплення с/г угiдь, перевищення вiдмiток затоплення прирiчкових населених пунктiв, госпоб`єктiв у Рогатинському i Тисменицькому районах. 22 - 24 травня на Днiстрi в дiлянцi Галич – Залiщики очiкується пiдйом рiвнiв води на 1 - 1,5 м над рiвнями 22 травня станом на 08 год. Мiсцями затоплення заплав, часткове пiдтоплення с/г угiдь.

Закон про вимоги до органічного виробництва та маркування  органічної продукції набуває чинності у серпні поточного року

Закон про вимоги до органічного виробництва та маркування органічної продукції набуває чинності у серпні поточного року

2 серпня 2019 року набирає чинності Закон України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», в якому враховано європейський досвід щодо запровадження державно-приватної системи контролю органічного сектору сільськогосподарського виробництва.

Прикарпатців консультує Міністр юстиції Павло Петренко: Яким чином внутрішньо переміщені особи можуть отримати доступ до безкоштовних медичних послуг?Який порядок надання медичних послуг?Чи несе відповідальність лікар, який відмовився надати медичну

Забезпечення основних життєвих потреб у тому числі медичного обслуговування для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) й досі залишається актуальним для нашої держави. У Конституції України встановлено, що держава  створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно. Нагадаю, кожний пацієнт, який досяг 14 років і який звернувся за наданням йому медичної допомоги, має право на вільний вибір лікаря, якщо останній може запропонувати свої послуги, та вибір методів лікування, відповідно до його рекомендацій.

Штормове (метео) попередження Управління з питань цивільного захисту ОДА

21 - 22 травня на Днiстрi в дiлянцi Галич - Нижнiв – Залiщики очiкується пiдйом рiвнiв води на 2 - 3 м над рiвнями 20 травня на 08.00 ранку. Мiсцями початкове затоплення заплав, часткове пiдтоплення с/г угiдь. У зв'язку iз значними дощами 21 - 22 травня на рiчках басейну Днiстра очiкується продовження пiдйому рiвнiв води на 1,5 - 2,5 м над рiвнями 21 травня станом на 08.00. Подальше затоплення заплав, с/г угiдь. При значних дощах формування значного мiсцевого та схилового стоку, в горах iснує загроза утворення селевих потокiв. Можливе часткове пiдтоплення прирiчкових населених пунктiв, госпоб'єктiв у Галицькому, Долинському, Калуському, Надвiрнянському, Богородчанському, Тисменицькому, Тлумацькому, Снятинському, Рожнятiвському районах.