Фото без опису

У неділю, 18 квітня, у селищі Ланчин, а саме у сквері ім. Юрія Шкрумеляка відбулись урочистості з нагоди 126-ої річниці з дня народження  відомого галичанина, журналіста, поета, перекладача і дитячого письменника, січового стрільця, автора творів про визвольну боротьбу УСС-УГА ланчинця Юрія Шкрумеляка.

Літературний захід під назвою «Один з чети крилатих» розпочали із виконання гімну та декалогу української дитини «Хто ти, хлопчику маленький?» автором якого є Юрій Шкрумеляк.

Фото без опису

Віддати шану славному земляку завітали керівництво селищної ради та депутати всіх рівнів та жителі громади.

«Сьогодні ми зібралися аби вшанувати 126-у річницю з дня народження славетного уродженця селища Ланчин Юрія Шкрумеляка. Він у своїх творах показував нам приклад, як треба любити Україну. Адже для нього такі цінності, як Бог, Україна, сім’я, природа, школа, діти, батьки – це найбільші цінності, які нам потрібні у житті. Ми повинні пишатися тим, що ми українці,» - наголосила селищний голова Надія Данилюк.

Також перед присутніми виступив перший заступник голови селищної ради, депутат Івано-Франківської обласної ради, Михайло Іваночко, зазначивши що поки буде битись серце кожного Українця до тих пір ми повинні пам’ятати та шанувати таких Світочів та справжніх Героїв Української Нації, як Юрко Шкрумеляк.

Фото без опису

Спільну молитву провели отець Василь та отець Тарас та наголосили, що кожен з жителів Ланчина повинні берегти та цінувати пам'ять Юрія Шкрумеляка. Перш за все, він був звичайною людиною зі своїми радощами і бідами, сумнівами і надіями, болем від втрат…. Але для нас він став символом боротьби за незалежність Батьківщини, символом патріотизму.

Протягом заходу учні читали вірші та співали пісні Юрія Шкрумеляка.

Фото без опису

І справді талант Юрія Шкрумеляка житиме в поколіннях, якщо українці шануватимуть своїх митців, Героїв на наставників, тож велика подяка організаторам, учасникам, і всім хто долучився до літературного заходу.

Фото без опису Фото без опису