Щодо випадків африканської чуми свиней в Тернопільській, Чернівецькій та Волинській областях

Дата: 13.02.2019 08:34

Відповідно до інформацій Головних управлінь Держпродспоживслужби в областях, зареєстровано нові спалахи африканської чуми свиней на території Західної України:

- Тернопільська область: на території стихійного сміттєзвалища поблизу с. Глибочок Борщівського району Тернопільської області було виявлено трупи домашніх свиней, особу власника тварин при цьому не встановлено.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу Львівською регіональною державною лабораторією ветеринарної медицини 05.02.2019р. встановлено діагноз - африканська чума свиней (АЧС), звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу № 000169 п.м./19 від 05.02.2019.

- Чернівецька область: зареєстровано один випадок захворювання на африканську чуму свиней (АЧС) від трупа дикої свині, знайденого поблизу с.Ванчиківці Новоселицького району Чернівецької області (звіт про результати дослідження Івано-Франківської Регіональної лабораторії Держпродспоживслужби № 000205 п.м./19 від 05.02.2019).

- Волинська область:  на території лісомисливського угіддя ГО «Горинь» ДЦ Цуманського лісгоспу Грем?яченської с/р Ківерцівського району Волинської області зареєстровано випадок африканської чуми свиней (звіт про результати дослідження Львівською Регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини від 08.02.2019р. № 000225 п.м./19).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при райдержадміністраціях, рішеннями яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеними територіями.