До уваги аграріїв Прикарпаття: перезимівля озимини та багаторічних трав відбувається задовільно

Дата: 13.02.2019 08:31

За даними управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в області та згідно результатів проведеного моніторингу станом на 07 лютого 2019 року,  -   озимі культури та багаторічні трави знаходяться у стані зимового спокою.

Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущення нижче 1-3º морозу не опускалась. За розрахунками агрометеорологів критична температура вимерзання озимої  пшениці становила у фазі кущення 14,5-15,4º морозу. Загрози вимерзанню озимих культур не було.

Відбір монолітів озимих культур для визначення життєздатності рослин та їх відрощування, проведені спеціалістами управління фітосанітарної безпеки в кінці січня 2019 року, засвідчують високу життєздатність рослин озимих пшениці, ячменю та озимого ріпаку (98-100% рослин). Рослини перебувають у фазах 3-й листок – кущення, при їх відрощуванні мають добру регенераційну здатність (Рогатинський район ТОВ «Захід-Агро МХП»).

В подальшому  стан посівів озимих культур буде залежати від кліматичних умов, які будуть утримуватися протягом  зимового періоду.

Мишоподібні гризуни. На території області через коливання температур, подекуди - утворення льодової кірки, спостерігається послаблення живлення та пригнічення життєдіяльності мишоподібних гризунів і відмічається зниження чисельності жилих колоній полівок на посівах озимих зернових, ріпаку та багаторічних трав.

Надалі, за різкого підвищення температури та інтенсивного танення снігу можлива загибель гризунів від затоплення.