Фото без опису

У четвер, 10 травня, у Ланчинській ОТГ відбулася чергова сесія селищної ради об’єднаної громади. Розглянули питання виділення земельної ділянки під будівництво сонячної електростанції.

На розгляд присутніх винесли питання “Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 8 га ТОВ “Ланчиненергобуд” для розміщення і обслуговування об’єктів відновлювальних джерел енергії на території селища Ланчин на вулиці Федора Іваночка та передача в довгострокову оренду цієї земельної площі.

Як зауважив голова Ланчинської ОТГ Володимир Попович на попередньому засіданні сесії давали дозвіл на виготовлення проекту землеустрою, тож на цьому засіданні ставиться остання крапка, щоб інвестор починав роботи.

Консультант компанії “Ланчиненергобуд”, професор, доктор фізико-математичних наук ПНУ ім. В. Стефаника Володимир Коцюбинський повідомив, що він представляє групу компаній “Прикарпаттяекоенерджі”, яка на Прикарпатті співпрацює із п’ятьма населеними пунктами – Ланчин, Живачів, Угринів, Цуцилів.

Очікувана потужність у Ланчині – 30 МВт, створюється кластер відновлювальної енергетики. Відтак можна вести мову про енергетичну незалежність певних областей країни. У цьому конкретному випадку мова йде про 8 га малоцінної землі, на якій ростуть дикі рослини.

“Компанія зареєстрована у смт. Ланчин, відтак вона може зробити значний вклад у наповнення місцевого бюджету. Орієнтовний термін окупності сім років. Мова про довгострокову інвестицію, яка буде працювати 45-50 років. Орієнтовний розмір інвестиції 3,5 млн. євро”, – зауважує консультант.

Кошти громада буде отримувати від оренди землі, а також з податку на прибуток. Прибуток від такої діяльності приховати не можна – це, по суті, бізнес по лічильнику. Ще однією умовою такої співпраці буде і підписання договору про соціальну співпрацю.

“Вам пощастило, адже у Ланчині привабливі умови для розміщення станції. Але з іншого боку сюди треба привести інвестора, створити йому сприятливі умови”, – продовжує пан Коцюбинський.

Мова про відсоток плати за користування землею, а також термін оренди.

Плата за землю може складати від 3 до 12%, голова запропонував встановити середню ціну 6%. Присутні обговорили також термін оренди, запропонували надати дозвіл на 30 років. Проте представникам інвестора все ж вдалося переконати присутніх, тож зійшлися на тому, щоб передати землю на 49 років. За це проголосували 16 присутніх, цього вистачило для прийняття рішення.