Увага: випадки африканської чуми свиней в Одеській та Вінницькій областях

Дата: 11.05.2018 10:50

Головне управління Держпродспоживслужби Івано-Франківщини інформує жителів краю: на Вінниччині та Одещині зафіксовано випадки африканської чуми свиней.

Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, 05.05.2018 в СПК «Новосельське» (с. Новосельське Ренінський район, Одеська область) було зареєстровано захворювання та загибель свиней.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ) (м. Київ) 05.05.2018 встановлено діагноз - африканська чума свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 004454 п.м./18 від 05.05.2018).

Крім того, відповідно інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Вінницькій області, 08.05.2018 було виявлено ДНК вірус АЧС (звіт про результати дослідження № 004523 п.м./18 від 08.05.2018 виданий ДНДІЛДВСЕ м. Київ) в СФГ «Белінського» с. Юрівка Козятинського району Вінницької області.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при відповідних райдержадміністраціях, рішеннями яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеними територіями.