Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Верховина Star-Fest»
Надзвичайно творчо, надихаюче та пізнавально пройшли вихідні 29-30 липня у представників клубних закладів КЗК «Центр культури і дозвілля»
Отримавши запрошення на Всеукраїнський фестиваль-конкурс інструментального, вокального та хореографічного мистецтва, соло виконавців, малих форм та творчих колективів «Верховина Star-Fest» метою якого були:
- популяризація музичного та хореографічного мистецтва в Україні;
- культурне збагачення та естетичне виховання молоді;
- розкриття нових талантів, популяризація української пісні, сучасної та фольклорної творчості, взаємозбагачення культурних традицій, обмін досвідом творчої діяльності композиторів, поетів, музичних керівників та молодих виконавців.
- благодійний збір коштів на ЗСУ!
Нашу громаду гідно представили такі учасники:
- вокальний народний аматорський ансамбль «Сонет» та вокальний квартет «Зелен колос» Ланчинського Народного дому - керівник Оксана Гасько.
- Лілія Брунько з літературно-музичною композицією на вірш Іванни Долі «Вона садила квіти у війну» - керівник Василь Бакота (Добротівський клуб).
- сольний вокальний номер - Христина Михалчук - керівник - адміністратор клубів Середньомайданського старостинського округу.
Вдячні організаторам за можливість подивитись на талановитих дітей, молодь, дорослих і показати свої таланти. А також за вручені дипломи, медалі та памʼятні статуетки!
В теперішній час такі фестивалі особливо цінні та потрібні нам.
Разом з тим, відвідали музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів
імені Романа Кумлика.
Приватний музей відкрито Романом Кумликом 7 січня 2000 року і розташовано у родинному будинку. Господар збирав матеріали протягом 30 років. Це предмети побуту, давній гуцульський одяг, знаряддя праці, грошові знаки різних часів та багато цікавого про життя гуцулів. Особливою гордістю музею є колекція музичних інструментів.
А також етнографічний музей Хата – Ґражда. Кінці ХІХ – поч. ХХ ст. тут проживали Палій і Параска Харуки. Часто до Харуків приходили Іван Франко, Михайло Коцюбинський, Володимир Гнатюк, які відпочивали у Криворівні та збирали етнографічні матеріали. У 1964 р. її було використано під час зйомок кінофільму «Тіні забутих предків».
Тож поїздка збагатила кожного - трішки більше досвіду виступів, більше знать про побут наших предків, культуру та історію!
Дякуємо нашим ВОЇНАМ ЗАХИСНИКАМ за мирні та спокійні дні, за такі можливості розвиватися, творити, популяризувати українську музику, поезію і культуру