Фото без опису

9 cічня культурна громадськість світу відзначає 100-річчя від дня народження видатного українського й вірменського кінорежисера, народного артиста, лауреата Державної премії України імені Тараса Шевченка Сергія Параджанова. Вірменин, який народився у Грузії та просидів у російських в’язницях за український націоналізм виявився знаком світового кіно, зачинателем української поетичної школи, творцем, який занурив глядачів у прекрасне: фольклорне і містичне, вишукане і мистецьке. Його внесок у кіно важко переоцінити, а фільми важко не передивлятися. Він був парадоксальною яскравою особистістю, сентиментальною і романтичною людиною, іноді нещадною в своїх судженнях, але безмежно щирою і безнадійно закоханою в будь-які прояви краси, що його повсякчас оточувала.

В Ланчинській міській бібліотеці для дорослих з нагоди ювілейної дати проведено арт-годину «Життя як кіно, кіно як життя». Провідний методист Марія Попович ознайомила присутніх з книгою «Сергій Параджанов. Більший за легенду». Її автори - Іван та Марта Дзюби. Твір складається з текстів (мемуарні нариси, статті та інтерв’ю), які є своєрідними коментарями до життя і творчості Сергія Параджанова, одного з найвидатніших і найоригінальніших митців України та світу. Створені ним фільми – «Тіні забутих предків», «Колір граната», «Перший хлопець» і багато інших стали класикою. Міжнародне визнання прийшло до Сергія Параджанова після екранізації в 1964 році повісті Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків». Фільм отримав 39 міжнародних нагород, 28 призів на кінофестивалях (із них – 24 гран-прі) у двадцять одній країні світу.

«Тіні забутих предків» - не просто культовий фільм в українському кінематографі. Для Кремля – ця кінострічка становила страшенну небезпеку. Чому прем’єра «Тіней» у Києві закінчилася масовими арештами? Та якими жахливими методами російська влада мстилася режисеру Сергію Параджанову за цей фільм - присутні мали можливість дізнатися з перегляду документального фільму « Як нищили Параджанова за «Тіні забутих предків»? «Реальна історія» з Акімом Галімовим».

Цікаве знайомство з цією неординарною особистістю дало змогу читачам ще раз доторкнутися до його творчого таланту та неоціненого внеску у кіномистецтво України.