День Соборності України 2023 - дата, особливості свята та привітання — УНІАН

22 січня - особлива дата в історії України. У цей день ми відзначаємо дві важливі події - проголошення Української Народної Республіки та Акт Об'єднання українських земель. 105 років тому, 22 січня, українці проголосили незалежність своєї держави і створили Українську Народну Республіку, а рівно через рік відбувся акт злуки УНР і ЗУНР. Так вперше за багато століть історичні українські регіони об'єдналися в одну державу.

Головна традиція в День Соборності - це живий ланцюг, який українці вибудовують, символізуючи об'єднання українських земель і державну єдність. Історія цієї традиції починається в 1990 році - тоді живий ланцюг простягнувся з Києва до Львова та Івано-Франківська, Стрия, Тернополя, Житомира та Рівного. За різними оцінками, участь в акції взяли близько трьох мільйонів чоловік.

Відтоді це стало доброю традицією, яку щороку влаштовують у різних куточках України. У Києві 22 січня таким чином "з'єднують" два береги Дніпра - лівий і правий, символізуючи об'єднання Сходу і Заходу України.

Під керівництвом керівника - адміністратора Христини Михалчук та бібліотекаря Надії Кухарчук, діти та вчителі Середньомайданського ліцею, теж створили живий ланцюг з символічною стрічкою.

Вчитель історії Сергій Стадник гарно і стисло розповів про цей день. Чудовим закінченням, від дітей Середньомайданського ліцею, прозвучав гімн.