«…Я – галичанка, гілочка Карпат…»

18 травня в Ланчинській міській  бібліотеці для дорослих  пройшла літературно-поетична інформина,  присвячена 75-ій річниці від дня народження Ірини Яцури. Ведучі: провідний бібліотекар Любов Дутчак та бібліотекар Наталія Попович - крок за кроком ознайомили з творчістю та біографією дитячої поетеси.

Поезія Ірини Яцури – різноманітні, яскраві картини душі, виграє найрізноманітнішими барвами і відтінками. В її віршах поєднується світовідчуття далеких предків нашого родоводу із філософією сучасників, бо поетеса добре розуміла, що душа творця Слова – це дерево, яке сягає корінням глибоко в минуле, а кроною здіймається у майбутнє.

Ірина Яцура - шляхетна, інтелігентна, непересічно обдарована поетеса, народилася 15 травня 1946 року в місті Надвірна. Після десятирічки закінчила Івано-Франківський державний педагогічний інститут ім. Василя Стефаника  за спеціальністю філолога. Працювала вчителем-методистом зарубіжної літератури у Пнівській ЗОШ І-ІІІ ст., здобувши звання «Відмінник народної освіти України».

Із 1997-го року — член літстудії «Бистрінь». Активна громадянська позиція привели Ірину Яцуру в ряди районної філії «Союзу Українок», де її обрали співголовою. Вона стала активним членом районного об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка і районного товариства «Гуцульщина», головою клубу «Надвечір'я» та членом бібліотечної ради при центральній районній бібліотеці, членом екологічного клубу «Кедрина» при  природному заповіднику «Горгани».

Ірина Яцура відійшла у вічність 13 березня 2004 року. Її зірка згасла, але її світло і далі струменить на землю, живе її поетичне, прозоре слово, роблячи нас добрішими, мудрішими, шляхетнішими у думках, почуттях, вчинках.

Ліцеїсти – Назар Голіней, Євген Яремин та Андрій Дутчак - з цікавістю переглянули книжкову виставка «Зі словом щирість обнялась… ».