ЛІТЕРАТУРНИЙ КОЛАЖ «УКРАЇНСЬКИЙ ГОМЕР»

Дата: 21.02.2020 14:47

20 лютого у Ланчинській міській бібліотеці для дорослих відзначали 115- у річницю від дня народження одного із видатних майстрів української прози ХХ століття  - Уласа Самчука. Бібліотекар Любов Щербатюк розповіла про його нелегкий життєвий і творчий шлях, який завершився на еміграції, в Канаді. Донедавна доробок Уласа Самчука був на батьківщині під забороною,  але все ж таки творча спадщина повернулася до українського   читача.

Любов Щербатюк ознайомила присутніх з першою книжкою видатного українського прозаїка «Марія», який став  класиком ще за життя. Також звернула особливу увагу на роман-епопею «Волинь», найвизначніший твір цього автора, - гімн волинській землі, народній моралі, високохудожнє відображення складних, нерідко трагічних подій в Україні.

Улас Самчук висловлював глибоку впевненість, що українці відродять свою Вітчизну і в політичному, і в духовному сенсі.