Про проведення ХІХ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності
8 листопада з 11 до 12.15 години напередодні Дня української писемності та мови, Українським радіо проводиться ХІХ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Він буде присвячений 95-річчю Українського радіо. Крім того, зазначаємо, що віднедавна радіодиктант існує в телеверсії та в мережі «Фейсбук».
Цьогоріч Всеукраїнський радіодиктант національної єдності відбудеться 8 листопада об 11:00. Щороку ця подія, приурочена до Дня української писемності та мови, об’єднує тисячі українців з усього світу. Писатимуть радіодиктант уже вдев’ятнадцяте. Текст традиційно звучатиме на хвилях першого каналу Суспільного радіо UA: Українське радіо, його читатиме Олександр Авраменко.
Основною локацією, де писатимуть радіодиктант, стане Національна бібліотека імені Володимира Вернадського. Ведучий Роман Коляда мовитиме з виїзної студії UA: Українське радіо, щоб українці з усіх куточків країни могли долучитися до події.
Цього року правила радіодиктанту національної єдності зазнають змін.
- Перевірити правильність написання диктанту можна буде вже за 15 хвилин після прочитання — текст оприлюднять на сайтах суспільного мовника: UA: Українське радіо та UA: Cуспільне мовлення.
- Одразу після завершення диктанту всі охочі можуть надіслати свої роботи електронною поштою на адресу rd@nrcu.gov.ua, щоб узяти участь у конкурсі на найкращу роботу. Це потрібно зробити протягом 15 хвилин із моменту закінчення акції — тобто до оприлюднення тексту радіодиктанту.
- Додатково відбудеться конкурс на найкращий твір. Тему твору оголосять на початку ефіру, об 11:00. Його, разом із текстом радіодиктанту, потрібно буде надіслати до 10 листопада на адресу: Київ, 01001, вул. Хрещатик, буд. 26, UA: Українське радіо або на електронну пошту rd@nrcu.gov.ua з поміткою «Твір». Десять найкращих творів відзначать призами.
Минулого року до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності долучилося майже 33 000 учасників, а 311 людей написали його без жодної помилки — це стало рекордом за весь час існування радіодиктанту.