МИСТЕЦЬКИЙ ВЕРНІСАЖ «МИСТЕЦЬКІ ІПОСТАСІ ВАСИЛЯ АНДРУШКА»
Роль поета в історії людства завжди була знаковою. Звичайно, якщо це був справжній поет, захисник інтересів народу. Якщо тобі Бог дав уміння творити – ти належиш людям. Ти є взірцем мудрості, гідності та честі, прикладом для наслідування.
Саме з таким митцем, поетом, скульптором художником познайомилися учні ліцею в Ланчинській міській бібліотеці для дорослих 15 березня. Зустріч була присвячена 65-ій річниці з дня народження Василя Андрушка, нашого земляка і Людини з великої літери. Ведуча – завідувач бібліотеки Попович Марія Іванівна, розповіла біографію гостя та його внесок у вітчизняну культуру та мистецтво. Також до слова ведуча запросила сестру митця – Жолобчук Марію Іванівну, яка поділилася цікавими фактами з дитинства та розповіла про юні роки брата. Його талант, як художника запал, енергію та любов до України Василь Андрушко успадкував від мами – Катерини Федорівни.
Наталя Яремчук подарувала ювіляру пісні «Два кольори» та «Моя Україна». Читці – Любов Дутчак та Любов Щербатюк читали вірші поета з збірок «Сон вісімки» та «Брама N».
Марія Попович відзначила, що за словами літературного критика Євгена Барана, Василь Андрушко – органічний поет, його поетичний світ є світом символів, звуків, відчуттів. Така поезія не потребує коментування.
На завершення заходу пан Василь декламував свої поезії, розповідав історії з життя, з словами вдячності згадав свого вчителя Ярему Васильовича Оленюка, а бібліотеці подарував один із своїх шедеврів. Крізь роки проніс поет та художник любов до світу та людей, надію на краще, а головне – любов до рідного селища.
Усім було дуже цікаво і приємно зустрітися з такою людиною і поспілкуватися особисто. На згадку про нашу зустріч зробили загальну світлину з Василем Івановичем.
Присутні висловили свої сподівання, що ця зустріч не остання, адже з такою талановитою та енергійною людиною хочеться бачитися частіше. Також побажали творчого натхнення і ще довго радувати нас своїми віршами та витворами мистецтва.
Про різнобічність таланту Василя Андрушко розповідає і виставка «Різьбяр правдивих строф».