До уваги фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції

Департамент агропромислового розвитку Івано-Франківської обласної державної адміністрації повідомляє, що Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 2022 року №918 (із змінами) фермерські господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції (далі - отримувачі) мають право на отримання бюджетних коштів. Для цього отримувач повинен бути зареєстрованим у Державному аграрному реєстрі, мати у власності та/або користуванні від одного до ста двадцяти гектарів земель сільськогосподарського призначення або мати у власності від трьох до ста голів великої рогатої худоби (корів) чи від п’яти до п’ятисот голів маточного поголів’я кіз та/або овець, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства. Покрокова інструкція з реєстрації* та користування платформою Державного аграрного реєстру за посиланням: Ьйрз://Ьі1.1уЮАК_ге§І8Ігу. Заявка на отримання бюджетних коштів подається через особистий електронний кабінет до Державного аграрного реєстру отримувачами. На заявку накладається електронний підпис отримувача, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису (далі - електронний підпис). Бюджетні кошти надаються отримувачам у вигляді: - бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 га) для провадження сільськогосподарської діяльності - у розмірі 4000 гривень на 1 гектар; - спеціальної бюджетної дотації для утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача, ідентифікована та зареєстрована відповідно до законодавства станом на дату подання заявки, - у розмірі 7000 гривень на одну корову; - спеціальної бюджетної дотації для утримання маточного поголкіз та/або овець на кожну голову, яка перебуває у власності отримувача, ідентифікована та зареєстрована відповідно до законодавства станом на дату подання заявки, - у розмірі 2000 гривень на одну голову кіз та/або овець. Заявка на отримання бюджетних коштів подається програмними засобами ведення Державного аграрного реєстру після оприлюднення у Державному аграрному реєстрі оголошення про початок прийому заявок з 1 травня по 30 червня поточного року. Для отримання бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення, отримувачем разом із заявкою програмними засобами ведення Державного аграрного реєстру вносяться відомості про площі посівів сільськогосподарських культур та насаджень плодово-ягідних культур і винограду. Звертаємо увагу на те, що отримувач самостійно відстежує опрацювання своєї заявки через особистий електронний кабінет Державного аграрного реєстру та своєчасно реагує на повідомлення у ньому щодо здійснення всіх необхідних дій для руху заявки, усунення недоліків та її затвердження. У разі повернення органами Казначейства бюджетних коштів через невірно зазначені отримувачем банківські реквізити поточного рахунка отримувач у дводенний строк після надходження відповідного повідомлення від Укрдержфонду має підписати заяву про внесення змін у банківські реквізити програмними засобами ведення Державного аграрного реєстру шляхом накладання електронного підпису.

Заборона добування (вилов) водних біоресурсів на період нересту

Відповідно до ст. 10 Закону України “Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів” ст. 39 Закону України “Про тваринний світ” п. 8 розд. І п.3 розд. ІІ та п. 4 розд. IV Правил любительського рибальства, затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 19.09.2022 № 700, зареєстрованих у Мін`юсті України 16.11.2022 за № 1412/38748, п.п.2 п.1 розд. ІІІ Правила промислового рибальства у внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах), затверджених наказом України Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.04.2023 № 785 зареєстрованих у Мін`юсті України від 24.04.2023 за № 665/39721, враховуючи “Науково-біологічного обгрунтування переліку меж нерестових ділянок у рибогосподарських водних об’єктах на період 2023-25рр.”, “Науково-біологічне обгрунтування термінів веснянолітньої заборони на лов водних біоресурсів у 2024 році”, розроблених Інститутом рибного господарства НААН України, з метою забезпечення охорони, відтворення рибних запасів та інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах області у 2024 році заборонено добування (вилов) водних біоресурсів на період нересту,у  річках та їх кореневих водах – з 01 квітня до 20 травня 2024 року; - у придаткових водах – з 01 квітня по 30 червня 2024 року.

«Увага! Нова книга!»

Традиційно в березні, під час весняних канікул, бібліотека проводить:"Тиждень дитячої книги".   Гасло цьогорічного Тижня – «Наближаємо Перемогу з книгою». З метою популяризації нових книг та читання в книгозбірні провели челендж «Увага! Нова книга!». Активні читачки  із захопленням рекламували книжкові новинки, ділились враженням від прочитаного, запрошували однолітків відвідати бібліотеку.

"Розважання над страстями Господніми"

Триває піст-час покаяння, очищення і навернення. Сьогодні учасники дитячого ансамблю «Соловейки» співали страсні пісні та розпочали підготовку  до Хресної дороги.