Рома́н Ю́рійович Голіне́й — український поет, кандидат фізико-математичних наук, програміст.

Народився 21 червня 1974 р. в смт Ланчин Надвірнянського району Івано-Франківської області.

Закінчив Київський Національний технічний університет (КПІ). Працював науковим співробітником у Інституті фізики напівпровідників ім. В. Є. Лашкарьова в Науково-дослідному інституті «Мікроприлад» Науково-технічного комплексу «Монокристал» НАН України та Інституті Глобального телекомунікаційного простору. Працював в Центрі матеріалознавства. Працював викладачем фізики в університеті «КРОК». Був членом літературного об'єднання «Радосинь» при Спілці письменників України з 1999 року. З 2003 по 2007 - головою бюро літературного об'єднання «Радосинь», членом Спілки письменників з 2003 року. Автор збірок поезій «Ілюзії за себе краєм» та «Веселкова грань сльози». Упорядник книги Андрія Лозового «Перевиховання на Колимі». З 2005 по 2008 роки був редактором літературного щоквартальника «Радосинь».

З нагоди 50-річчя з дня народження нашого односельчанина, в Ланчинській міській бібліотеці для дорослих 21 червня проведено онлайн-поетичну акварель «Веселкова грань творчості Романа Голінея». Учениця гімназії Анжела Михальчук прочитала із збірки «Ілюзії за себекраєм» вірш «Вже сонце в Гавань йде по зорі», а Ольга Бобровська із збірки «Веселкова грань сльози» - вірш «Він не знав». Провідний бібліотекар Любов Дутчак ознайомила з біографією поета та продекламувала вірш "Покинутий дім"