Фото без опису

Літературний простір Прикарпаття – яскравий та розмаїтий, і вагоме місце у ньому посідає творчість Надії Дички – уродженки села Підмихайля на Калущині і знаної долинянки. Українська письменниця, поетеса, публіцист, художник Надія Дичка народилася у вчительській родині 13 червня 1964 року. Передусім Надія Дичка відома шанувальникам слова поетичними збірками: «Дорога», «Зимові лелеки» (1996), «Ввійду в храм» (1997), «Тебе любити піснею небес» (2000), «Пора півоній» (2002), «Між злом і світлом» (2002), «Золота хмаринка» (2004), «За годинником серця» (2008), «Абетка» (2008), «Перехрестя» (2010), «Абетка України» (2011), «Футбольна абетка» (2013), «Знакове світло Майдану» (2014), «На гостини до Долини», «Війна без приводу війни» (2015) .

До 60 - річного ювілею письменниці в Ланчинській міській бібліотеці представлена виставка – персоналія «Світ слова Надії Дички»

Надія Дичка – лауреат міжнародних літературних конкурсів «Смолоскип-95» та «Гранослов-96», переможець конкурсу на найкраще оповідання до 40-річчя української бібліотеки у м. Філадельфії (США), лауреат премій ім. М. Утриска та ім. М. Бек (Канада, 2008). А за збірку «Тебе любити піснею небес» 2000 року поетесу Надію Дичку удостоєно премії ім. Василя Стефаника.

Особливе місце у набутку авторки посідає пісенна творчість. Одним із перших виконавців пісень на слова Надії Дички був світлої пам’яті народний артист України Назарій Яремчук. Нині пісенні твори на слова поетеси є у репертуарі Василя Зінкевича, Ніни Шестакової, Павла Дворського, Михайла Кривеня, Остапа Гавриша, Богдана Кучера, Василя Андрусіва та інших виконавців. На слова Надії Дички 2016 року Галицький академічний камерний хор виконав кантату «Майдан – Війна» композитора Романа Никифоріва.

Знають Н. Дичку і як самобутню художницю. Надія брала участь у виставках графіки в Італії та Іспанії, вона – лауреат конкурсу художніх робіт «Долина Арт». У Долинському краєзнавчому музеї Тетяни й Омеляна Антоновичів «Бойківщина» та в Центрі народної творчості Прикарпаття міста Івано-Франківська т три персональні виставки художниці, яка володіє, окрім іншого, й технікою малярства на склі.

Світ слова Надії Дички – самобутній і неосяжний, а лет її творчості – нестримний. Поетеса звіряє свою творчість за відкритим навстіж серцем і напуває поетичні рядки його подихом. Тематична палітра поезій авторки розмаїта і глибоко лірична, а два крила – небесне і земне – творять її яскравий словосвіт:

Прибуде цвіт у яблуневій гілці,

У квітці і у бджілці, у росі…

Мізинцем травня на дзвінкій сопілці

З’явлюсь тобі, розтану у сльозі…