Фото без опису

#МаркоЧеремшина150роківзднянародження

У скарбниці національної та світової літератури залишаються лише справді самобутні таланти, які зуміли своєрідно передати минуле і сучасне свого народу, його мрії та сподівання. Таким оригінальним майстром українського слова, тонким художником прекрасної Гуцульщини з її незрівнянною гірською красою був і Марко Черемшина. Народився письменник 13 червня 1874 року в селі Кобаки Івано-Франківської області.

13 червня в Ланчинській міській бібліотеці для дорослих з нагоди 150 –річчя з дня народження Марка Черемшини проведено літературний екскурс «І довго пам’ятатимуть Карпати чудового гуцульського співця». Провідний бібліотекар Любов Дутчак розповіла про талановитого майстра слова, а також звернула увагу присутніх на невеличку книжечку «Карби», яка поставила письменника на одне з чільних місць серед українських новелістів початку ХХ ст.

Його самобутня творчість всебічно відбиває тяжке життя українського трудового люду колишньої Буковини та Галичини в умовах буржуазно-поміщицького ладу Австро-Угорщини і панської Польщі. Користувачі книгозбірні мали можливість ознайомитися ближче з творчістю гуцульського майстра слова на представленій книжковій виставці «Співець гуцульського краю».Свіжість таланту Марка Черемшини, його неповторна і наскрізь оригінальна мистецька палітра, самобутнє поетичне світобачення – все це забезпечило його творчості почесне місце в українській прозі