Фото без опису

«На Зелені свята прибрана рясно наша хата»

На Трійцю, чи Зелені Свята,

в теплі купається земля.

Прибралась рясно наша хата

в зелене липове гілля.

Трійця вважається в народі одним з найбільших свят після Різдва та Великодня. Відзначають його у 7-му неділю після Воскресіння Христового . Це свято на честь Бога-Отця, Бога-Сина і Духа Святого. В Україні Трійцю ще називають «Зеленими святами», вважають часом відродження життя, зелені. В суботу, напередодні свята, люди прикрашають свої домівки гілками клена, липи, ясена. Підлогу притрушують папороттю.

З нагоди свята Трійці в Ланчинській міській бібліотеці для дорослих 5 червня проведено народознавчі спілкування «На Зелені свята прибрана рясно наша хата». Завітавши у нашу народознавчу світлицю, ви побачите, як прикрашали оселю на Зелені свята в давнину та ознайомитесь з представленою на огляд читачам виставкою-інсталяцією «Свята Трійця – єднає,надихає,береже», на якій представлені різні літературні жанри, що знайомлять читачів з історією і традиціями святкувань Трійці: витоки, звичаї та обряди святкування у різних регіонах, символіка, повір'я, атрибутика.

Зелені свята – то завжди Сонце, дерева та квіти. На Трійцю, вважали наші пращурі, Весна переходить у Літо, тож вшанування ними зеленої природи та небесного світила – головного символу літньої пори – набувало особливого значення. Свято, під час якого людська душа прагне до чогось світлого, чистого. І кожне людське серце переймається цією вірою.

Трійця – велике свято, коли потрібно забути всі старі образи і впустити в серце стільки любові і добра, скільки можете. Прощайте всіх, хто заподіяв вам біль. Хай дім ваш наповниться благополуччям і щастям.

Вітаємо зі світлим православним святом – Трійцею! Розкрийте вікно, впустіть літо і святе благословення! Нехай Отець, Син і Святий Дух оберігає вашу родину, приносячи в дім лише душевний спокій, міцне здоров’я та віру в краще.