Квітка Цісик, або далекий голос України • Фотографії старого ...

Квітка з украЇнським корінням💙💛

до 70-річчя з дня народження Квітки Цісик

Квітка Цісик – незрівнянна українська співачка американського походження, якій 4 квітня мало б виповнитись 70 років, і про яку, на жаль, дуже мало знають в Україні. Донька українських емігрантів, яка народилася і жила в США, щиро і віддано любила свою далеку незнану Батьківщину – Україну.

Любов до всього українського Квітославі-Орисі (так насправді звали співачку) була закладена на генетичному рівні її батьками: Іванною та Володимиром Цісик, які зробили все для того, щоб не обірвалось коріння між їх родиною і далекою милою серцю Україною. Щосуботи всі діти в сім’ї Цісиків відвідували школу українознавства, а також обов’язковим був відпочинок улітку в тритижневому таборі пластунів для дітей українських емігрантів, де вечорами збираючись біля великої ватри, вчили українські пісні, пізнавали українські обряди та звичаї.

Маючи стабільне, налагоджене життя, чудову кар’єру, статки, Квітка Цісик ніколи не забувала про народ, який виплекав її родовід, і, віддаючи шану українцям, вона, не шкодуючи грошей, наймала найкращих студійних музикантів для запису і випуску альбомів українських пісень: «Квітка» (1980 р.) та «Два кольори» (1989 р.). До речі, обидва альбоми у 1990 році були номіновані на премію «Греммі» в категорії Contemporary Folk.

В Україні Квітка побувала лише раз, у 1983 році з мамою Іванною. Це був неафішований візит. На той час її пісні в Україні були заборонені. Цей візит обмежився гостюванням у приватних помешканнях.

У 1992 році співачку запросили взяти участь у концерті до другої річниці незалежності України, але завадила тяжка хвороба: цього року їй діагностували онкологічне захворювання, тому мрія Квітки Цісик – заспівати для української публіки так і не здійснилася.

У 1998 році Квітослава-Орися Цісик пішла з життя. Коли прощалися з нею, то над кладовищем лунала українська пісня «Журавлі» на слова Богдана Лепкого у її виконанні.

Хто хоч раз почув голос Квітки, ніколи не забуде вже його, немовби вона відала якусь глибоку та неосяжну таємницю, яка стає суголосною для кожного людського серця. Її голос має містичну, незбагненну силу, заворожує і гоїть навіть глибокі душевні рани.

А пісні у її виконанні нагадують про немеркнучі, справжні цінності, які тримають покоління наших пращурів і йдуть далеко в глиб віків, щоб проростати не тільки в Україні, а й на інших континентах! 🎶🎵