19 січня православні християни відзначають Богоявлення (Хрещення) Господнє - третє завершальне велике, свято різдвяно-новорічного циклу. Ще в народі воно має назву Йордан, Водохреща. 3 ним пов'язують хрещення Христа на річці Йордані. Цей звичай прийшов до нас на Україну разом із християнством і став традиційним святом нашого народу. Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення від Івана Хрестителя. Євангельські перекази оповідають, що коли Син Божий виходив із води, небеса розкрилися і в цю саму мить на його плече опустився голуб. Це був Святий дух. І голос почувся із неба: «Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав!, після чого сталося Богоявлення - Ісус оголосив себе Спасителем і Месією. Звідси і ще одна назва свята - Богоявлення. Водохреща включає три основні обрядові дії: Свят-вечір, святкове богослужіння і освячення води. Бо вода в Старому Завіті символізує початок життя, запліднення животворящого Духа. 3 давніх часів відомо про чудесні властивості води, набраної в день Водохреща, 19 січня. Вечір напередодні свята Водохреща називається другий Святвечір, або голодна кутя. Впродовж 18 січня віряни тримають піст та нічого не їдять доти поки не посвятять воду. Надвечір йшли до церкви, де святили воду. Свяченою водою господар кропив всіх членів сімʼї, хату, подвірʼя, криницю, свійських тварин, окрім курей і свиней, малював хрести крейдою на дверях, воротях, господарських будівлях, аби злякати нечисту силу. Сідати за вечерю можна лише після появи першої зірки на небосхилі. До столу подають пісні страви - рибу, вареники з капустою, кутю, узвар тощо. Наші предки цього дня вшановували богиню річок Дану.  Вважалось що цього дня вода стає чарівною, дівчата нею умивалися, щоб бути вродливими, Якщо оглянутись на зимові свята, то, мабуть Водохреща закінчуються найпоетичніше.

А як це правильно зробити і які ще з цим святом пов'язані традиції та легенди ви дізнаєтесь, як що прийдети до Добротівської бібліотеки. До вашої уваги тут організована книжкова виставка"Водохреща йде до нас".