Україна! Країна смутку і гордості, різних звичаїв та обрядів. Це країна добрих, щирих, привітних людей, які ніколи не поневолювали інші народи, а лише вміло захищалися від ворога. 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця, саме у травні пішли із життя "кращі сини України ХХ століття": Микола Міхновський і Симон Петлюра, українці відзначають День Героїв, який встановлено на честь українських вояків - борців за волю України. З метою виховання в користувачів патріотизму, шанобливого ставлення до рідної країни, гордості за наших захисників, до Дня Героїв у Ланчинській бібліотеці для дітей у спільній співпраці з педагогом Юрієм Гринівим і учнями гімназії відбулася прем'єра книги " Герої Память Поезії". Книга розділена на два розділи. В одній частині зібрані відомості про загиблих захисників з Івано - Франківщини, в другій частині добірки поезій учасників конкурсу, організованого "Просвітою" Прикарпаття, а також вибрані кращі тематичні поезії з Інтернет ресурсів та соціальних мереж. З глибоким сумом та болем  в очах учасник АТО, Роман Кузьмин ділився з присутніми спогадами, що пережив разом із своїми побратимами за час проведений в зоні бойових дій. Показуючи свій приклад, що не тільки словами можна любити свою Батьківщину, але й доводити своїми вчиенками, наголосив боєць. Ігор Голіней цікаво і змістовно розповів про свої волонтерські будні та життя на війні. Вірші нашої односельчанки, поетеси Марії Яновської, краянок,  Галини Христан, Надії Кметюк, що увійшли у збірник сповнені болем і переживаннями, в них голос справжніх патріоток своєї країни. Зі сльозами на очах Марія Яновська декламувала свої вірші. З сумом і тривогою звучала поезія Галини Христан і Надії Кметюк з уст бібліотекарів Лариси Голіней і Марії Дем'янчук. Присутні вшанували невинно убієнних, усіх жертв, тих , хто відлетів в Небеса хвилиною мовчання. Захід підготувала завідувач бібліотеки для дітей Наталія Яремин.

Ми всі мріємо, щоб війна скоро закінчилася, щоб всі воїни повернулися до рідних осель з перемогою. Воїнам, які перебувають на байових позиціях наша безмежна вдячність і глибока шана.