Фото без опису

У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка-своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками.

Традиційно в Україні цей день відзначається в третій четвер травня. День вишиванки-поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.

Свято було засновано в Чернівцях у 2006 році. Студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонували ідею акції «Всесвітній день вишиванки» і прийшли одного дня в українському традиційному одязі. Спочатку акцію підтримали кілька десятків студентів і викладачів університету, але в подальші роки свято вийшло на всеукраїнський рівень, до нього приєдналася українська діаспора по всьому світу, а також всі охочі підтримали Україну.

Добротівська бібліотека приєднюється до акції, запросивши Кінашевську Оксану разом з гуртківцями Ланчинської БДЮТ, що при Добротівській гімназії. Діти з великим захопленням розмальовували вишиванку різними кольорами, а бібліотекар розповідала, що символізують основні кольори вишиванки?

Червоний колір-символізує любов до людини,життя, енергію сонця, радість.

Білий колір-символ невинності й оберіг від нещастя та лихого ока.

Чорний колір-це багатство і достаток.

Золотий або жовтий-справжній символ меду і пшениці, добробуту, достатку, багатства і радості.

Зелений-жіночий колір, колір усього живого.

Синій колір-символ неба і води, звільнення від недуг і душевного спокою.

Тож одягайте вишиванку на будь-який смак і колір, де б ви не були. Вражаймо світ красою і розмаїттям українських вишиванок.


Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису