Фото без опису

Кожному з нас не раз доводилось отримувати або сповіщати різні новини? Тішимося, коли збувається щось гарне, про що ми, можливо, довго мріяли. Однак, буває, що на сповнення вістки треба трохи почекати. Наприклад, тато  пише в лист і, що невдовзі повернеться додому, і ми радіємо, хоча зустріч відбувається аж за кілька днів. Іноді чекати доводиться й довше. Батьки очікують народження дитинки аж 9 місяців. Дитятко існує, росте і розвивається в лоні своєї мами. Рідні знають про це, але побачити малюка зможуть лише після його народження.

Біблія розповідає, що після вигнання з раю люди дуже довго очікували обіцяного Богом Спасителя. І ось, коли сповнився час, Господь послав на землю архангела Гавриїла, який приніс людям найрадіснішу з усіх можливих вістку. Щоправда, спочатку про неї дізналася лише одна жінка - Діва Марія. Архангел явився Їй у місті Назареті і сповістив, що Вона має стати Матір’ю Божого Сина.

Марія погодилася виконати Божу волю, і в Її лоні зачався Спаситель світу. «Радуйся, благодатна, Господь з Тобою»,- промовив тоді архангел. А згодом Марія поспішила до своєї тітки Єлисавети, щоб поділитися з нею цією радісною новиною. Побачивши Марію, Єлисавета голосно скрикнула: «Благословенна Ти між жінками і благословенний плід лона Твого». Вона зрозуміла, що Марія стала матірю Спасителя. І хоча народження Ісуса, як і народження кожної дитини, ще треба було чекати дев’ять місяців, радість благовіщення переповнювала серця  жінок.

Щодня, коли молимося молитву «Богородице Діво», пригадуємо собі слова архангела Гавриїла і Єлисавети: «Богородице Діво, радуйся, благодатна Маріє, Господь з Тобою. Благословенна Ти між жінками і благословенний плід лона Твого, бо Ти породила Христа Спаса, Ізбавителя душ наших».

На згадку про ці радісні події Церква встановила празник Благовіщення (від слів блага, тобто добра, вістка ), який святкуємо 7-го квітня.

Добротівська бібліотека приєднюється до святкування «Марія - мати Спасителя віку».