Фото без опису

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ МЕШКАНЦІВ Ланчинської громади ЩОДО ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЙ.

  Пенсійний фонд України запровадив нову е-послугу – автоматичне призначення пенсії. Відтепер пенсія призначається автоматично при досягненні пенсійного віку. Додатково звертатись та особисто відвідувати органи Пенсійного фонду не потрібно.

   А для користувачів, які ще не є пенсіонерами, сервіс дозволяє надати усю необхідну інформацію для призначення пенсії завчасно.

   Як це працює?

  Користувачу, який не є пенсіонером, потрібно авторизуватися на порталі Фонду https://portal.pfu.gov.ua/ за допомогою КЕП (кваліфікованого електронного підпису), який можна виготовити безплатно в одному із акредитованих центрів сертифікації (наприклад (АЦСК Державної податкової служби України, АЦСК АТ КБ «ПриватБанк» та інш.)

 Після цього потрібно заповнити анкету. Додати скановані копії документів.  Підписати заяву КЕП та надіслати її до органу ПФУ.

  Документи, що підтверджують трудову діяльність (трудову книжку, документи про навчання, військову службу тощо), можна подати завчасно. Трудову книжку може подати як роботодавець, так і сам користувач. Також, Пенсійний фонд України розпочав роботу щодо запровадження електронної трудової книжки.

   Після опрацювання заяви на автоматичне отримання пенсії користувач отримає повідомлення про автоматичне призначення пенсії, дату та розмір виплат.