На берегах бурхливої ріки

Стоїть моя маленька батьківщина.

Мій Ланчине! Збігають вдаль роки,

А я завжди до тебе серцем лину.

Марія Яновська.

З найвищої вершини Карпат – Говерли, бере свій початок грайливий Прут. На його високих берегах розташоване селище Ланчин. Вражаюча енергетика гір та цілюще повітря, неймовірна, чаруюча краса надихає до творчості. Мелодії цимбалів і гірських потоків зливаються в акорди і звучать мелодії поезій талановитої односельчанки, творчої, неординарної поетеси – Марії Яновської. В цей зимовий чудовий день линули найщиріші вітання від читачів Ланчинської міської бібліотеки для дітей з днем народження для Марії Михайлівни. від  Ірини Петрук вчительки Ланчинського ліцею і її донечки Христинки. З ніжним трепетом в душі Наталія Балабан, головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді і спорту Ланчинської громади розповіла про творчий доробок поетеси. Марія Михайлівна народилася і проживає в селищі Ланчин на Івано- Франківщині. Вірші пише з дитинства. Учасниця ГО «Літературна студія «Бистрінь імені Нестора Чира». Поетичні твори друкувалися в районних газетах «Народна воля», Яремчанський вісник», всеукраїнській літературно-художній газеті «Гарний настрій». Марія Яновська співавтор 22 літературних альманахів, на її тексти написано 48 пісень. Захоплення авторки мальовничою красою Карпат, спогади про дитинство і юність, любов до життя і  рідної землі знайшли відображення у поетичних рядках її збірок: «Квіти любові», «Намисто мрій», «Голос голубки», «Я чую музику води», «Подарунок від зайчика». Ірина Петрук  вчителька Ланчинського ліцею і її донечка Христинка щиро привітали поетесу і побажали нових творчих злетів. Ольга Яремин секретар Ланчинської селищної ради проникливо і вдумливо декламувала поетичні рядки, що несуть у світ пристрасть і почуття. Мелодійно і піднесено звучала поезія авторки у виконанні Андріани Романюк, художнього керівника Будинку культури. Бібліотечні працівники підготували віртуальну виставку-портрет « Від почуттів високих лине слово», ознайомили глядачів з творчим доробком поетеси.

Нехай Богом даний талант розкривається у всіх гранях, а творча енергія буде потужною і нескінченною. З Днем народження!