Літературно - музична композиція " Її поезії - мелодії життя"
На берегах бурхливої ріки
Стоїть моя маленька батьківщина.
Мій Ланчине! Збігають вдаль роки,
А я завжди до тебе серцем лину.
Марія Яновська.
З найвищої вершини Карпат – Говерли, бере свій початок грайливий Прут. На його високих берегах розташоване селище Ланчин. Вражаюча енергетика гір та цілюще повітря, неймовірна, чаруюча краса надихає до творчості. Мелодії цимбалів і гірських потоків зливаються в акорди і звучать мелодії поезій талановитої односельчанки, творчої, неординарної поетеси – Марії Яновської. В цей зимовий чудовий день линули найщиріші вітання від читачів Ланчинської міської бібліотеки для дітей з днем народження для Марії Михайлівни. від Ірини Петрук вчительки Ланчинського ліцею і її донечки Христинки. З ніжним трепетом в душі Наталія Балабан, головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді і спорту Ланчинської громади розповіла про творчий доробок поетеси. Марія Михайлівна народилася і проживає в селищі Ланчин на Івано- Франківщині. Вірші пише з дитинства. Учасниця ГО «Літературна студія «Бистрінь імені Нестора Чира». Поетичні твори друкувалися в районних газетах «Народна воля», Яремчанський вісник», всеукраїнській літературно-художній газеті «Гарний настрій». Марія Яновська співавтор 22 літературних альманахів, на її тексти написано 48 пісень. Захоплення авторки мальовничою красою Карпат, спогади про дитинство і юність, любов до життя і рідної землі знайшли відображення у поетичних рядках її збірок: «Квіти любові», «Намисто мрій», «Голос голубки», «Я чую музику води», «Подарунок від зайчика». Ірина Петрук вчителька Ланчинського ліцею і її донечка Христинка щиро привітали поетесу і побажали нових творчих злетів. Ольга Яремин секретар Ланчинської селищної ради проникливо і вдумливо декламувала поетичні рядки, що несуть у світ пристрасть і почуття. Мелодійно і піднесено звучала поезія авторки у виконанні Андріани Романюк, художнього керівника Будинку культури. Бібліотечні працівники підготували віртуальну виставку-портрет « Від почуттів високих лине слово», ознайомили глядачів з творчим доробком поетеси.
![Фото без опису](https://1.bp.blogspot.com/-s9IYrAC5YZ4/YCqD5M2iB4I/AAAAAAAAEpY/mYBkYcY0B9QGfcHHHYKoJzOlaTFU2sOtQCLcBGAsYHQ/w200-h149/IMG-0cb14b23ee24d359cdd09097208566f5-V.jpg)
![Фото без опису](https://1.bp.blogspot.com/-xCwMKQJjRpA/YCqD0LU-AbI/AAAAAAAAEpU/UgwaMGOlVh8DBzqFBOeuoMKyZ3pmcqb6ACLcBGAsYHQ/w200-h147/IMG-00c378b229c0cab77f1922cb92183c43-V.jpg)