Дотримання права на свободу совісті та віросповідання в умовах карантину

Дата: 15.04.2020 14:06

Розпочалися приготування до великих релігійних свят. Найближчим часом віряни східного і західного обрядів святкуватимуть Великдень.

Оскільки протягом карантину відвідання храмів та будинків молитов у звичайному режимі частково призупинено, Міністерство внутрішніх справ і Рада церков та релігійних організацій погодили формат проведення релігійних богослужінь, а саме у храми допускаються не більше 10 осіб та здійснюватиметься онлайн трансляція богослужіння.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомляє, що зазначені обмеження не порушують права громадян на свободу совісті та віросповідання. В частині другій статті 35 Конституції України визначено, що право на свободу світогляду і віросповідання може бути обмежено законом в інтересах охорони громадського порядку, здоров’я і моральності населення.

В умовах епідемії коронавірусу закликаємо громадян дотримуватись правил карантину для збереження свого здоров’я та здоров’я оточуючих.

Регіональне представництво

Уповноваженого в Івано-Франківській області