В історії кожного народу серед її великих творців є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом для українського народу є Тарас Шевченко. Справедливо, що Великого Кобзаря вважають народним пророком, адже не одне покоління українців формує свої світогляди на його творах.

З метою популяризації творів відомого класика української літератури, подальшого розвитку мистецтва художнього слова, вдосконалення і підвищення виконавської майстерності учнів 11 березня 2020 року відділом освіти, сім’ї та молоді Ланчинської ОТГ проводився конкурс читців, присвячений 206 річниці з Дня народження Т.Г. Шевченка. У святі – конкурсі брали участь 23 учні 5- 11 класів закладів загальної середньої освіти Ланчинської громади.

Переможці кокурсу нагорджені грамотами голови селищної ради Ланчинської ОТГ:

Серед учнів 5-6 класів:

І місце – Сорока Маряна учениця Середньомайданського ліцею;

ІІ місце – Сергій Бойко учень Середньомайданського ліцею;

ІІІ місце – Іваночко Костянтин учень Ланчинської гімназії.

Серед учнів 7-8 класів:

І місце – Фоміна Тетяна учениця Добротівської гімназії;

ІІ місце – Голіней Софія учениця Добротівської гімназії;

ІІІ місце – Ковальчук Катерина учениця Середньомайданського ліцею.

Серед учнів 9-11 класів:

І місце – Ковальчук Юлія учениця Середньомайданського ліцею;

ІІ місце – Швайко Марія учениця Ланчинського ліцею імені Юрія Шкрумеляка;

ІІІ місце – Гриджан Романія учениця Ланчинського ліцею імені Юрія Шкрумеляка.

Подяками голови селищної ради Ланчинської ОТГ нагороджені:

-учні 9 – Б класу Ланчинської гімназії;

-учні 5 – Б класу Ланчинського ліцею імені Юрія Шкрумеляка;

-Голіней Романія учениця 5 класу Ланчинського ліцею імені Юрія Шкрумеляка;

-Соломчук Роксолана учениця Добротівської гімназії.

Наші учасники - справжні поціновувачі та знавці поетичного слова та невмирущого голосу Великого Кобзаря. Театральну композицію на баладу «Тополя» з акторською майстерністю відтворили учні 9 – Б класу Ланчинської гімназії під керівництвом Любові Юріївни Петруняк.

Завершальним акордом конкурсу був виступ учнів 5-Б класу Ланчинського ліцею імені Юрія Шкрумеляка та класного керівника - Іванни Михайлівни Сенчук у літературній кав’ярні «Шевченківські читання».

Підсумок конкурсу підвели начальник відділу освіти, сім’ ї  та молоді Ланчинської селищної ради ОТГ Андрій Микитин та спеціаліст Наталія Балабан, які  подякували всім учасникам та їхнім наставникам, підкреслили роль Тараса Шевченка в сучасному суспільстві.