Богдан Томенчук добре знаний на Прикарпатті: і як директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти, і – як поет.

Народився поет   16 січня 1955 року в селі Ценява Коломийського району Івано-Франківської області. Цього року він відзначав свій ювілей – 65 років. З нагоди цієї дати в Ланчинській міській бібліотеці для дорослих облаштовано книжкову виставку «Поетичні рядки Богдана Томенчука» та проведено поетичний флеш-бук « Богдан Томенчук: думки, що засвітилися в словах».

Математик за фахом, лірик за станом душі, Богдан Томенчук працював на різних посадах. Він нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня, є  лауреатом двох премій –імені В. Чорновола, та Івано-Франківської міської премії за збірку «Німі громи».  З його біографією та творчістю ознайомила присутніх бібліотекар Любов Дутчак.  Вона розповіла про його збірки такі як: «На паперті душі», «Сповідайтесь, мої тривоги», «Ранкове місто пізніх ліхтарів», «Німі громи», «Жінка з одного вірша», «Дві джезви» та ін. Він також є автором публіцистики «Він був пророком у своїй Вітчизні»(про В. Чорновола). В його поезіях – розуміння людської сутності, бажання жити, боротись за своє щастя, чітка громадянська позиція, тонка, ніжна лірика. Їх читали бібліотекар Любов Дутчак та учні Ланчинського ліцею.

«Де Богдан Томенчук, там витають геній і музи», - віддав належне автору Держипільський. Ми всі маєм різні смаки, різні уподобання в слові, але ці рядки, емоції, образи, які дарує нам Богдан Томенчук, вони об’єднують.