Відповідно до оперативної інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, у свиногосподарстві ТОВ «Оболонь-Агро» с. Почапинці Чемеровецький район Хмельницька область було встановлено діагноз на африканську чуму свиней.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Хмельницькій регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби 10.04.2019 року було виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней (АЧС) – звіт про результати дослідження патологічного матеріалу № 001705 п.м./19.

Крім того, відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області було зареєстровано один випадок захворювання на африканську чуму свиней (АЧС) в особистому селянському господарстві громадянина в с. Піски Баштанського району Миколаївської області (звіт про результати дослідження Дніпропетровської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби № 000770 п.м./19 від 08.04.2019)

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при райдержадміністраціях, рішенням яких затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередків, зон захисту та нагляду.

В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеними територіями.