Творча зустріч "Від почуттів глибоких лине слово"
З найвищої вершини Карпат - Говерли бере свій початок грайливий Прут. На його високих і крутих берегах розташоване селище Ланчин. Славетна земля зростила чимало талановитих митців і вчених. Серед них і Марія Яновська, автор поетичних збірок "Квіти любові", "Не забувай", "Стежина до щастя". Її поетичні твори друкувалися в районних газетах "Народна Воля", "Яремчанський вісник", всеукраїнській літературно - художній газеті "Гарний настрій". Співавтор літературних альманахів "Я дякую тобі", "Думки романтика", "Колиска роду", "З Україною в серці", "Гармонія", "Душа автора", літературно - художнього видання "Різдво приходить зі снігом". Член літературної студії "Бистрінь" ім. Нестора Чира. Співпрацює з композитором Миколою Ведмедерою. На її тексти написано тридцять три пісні.
![Фото без опису](https://1.bp.blogspot.com/-1zKT5U_w7Cg/XIAKWFfpOiI/AAAAAAAAC0k/q7kVx7SzbDs0gcFgLf4s-3QL7dNKb2VLACLcBGAs/s200/20190226_144625.jpg)
На початку 2019 року у видавництві "Лілія" побачила світ четверта збірка поезій Марії Яновської "Голос голубки", яку презентували в Ланчинській бібліотеці для дітей. Модератор заходу Наталія Яремин і учні 9-А класу Ланчинського ліцею розкрили світ поезій Марії Яновської, він немов гуцульська вишиванка розмаїтий та різнобарвний, оплакує і віддає шану славним героям України, тішить, переносить у чарівність природи, повертає у дитинство.
![Фото без опису](https://3.bp.blogspot.com/-QxO1sx_fySc/XIAKIhxD2rI/AAAAAAAAC0c/qgmfFILQ2yEadgY84YdPUkAuduRPCGX_wCLcBGAs/s200/20190226_143920.jpg)
![Фото без опису](https://1.bp.blogspot.com/-xRXx02TKmjY/XIAJmGB9XyI/AAAAAAAACz8/uNs4ae8lWz8IY0Amn5GpEW8wl0bwC23JwCLcBGAs/s200/20190226_140826.jpg)
Приємно було почути думку вчителів рідної мови Ланчинської гімназії Ганни Голіней і Лілі Щербатюк. Вчителі Ланчинського ліцею Ірина Петрук, редактор збірки "Голос голубки", Ганна Казюк, які захоплені та закохані у творчість поетеси побажали нових творчих злетів.