До уваги споживачів: в обіг потрапило небезпечне орегано

Дата: 11.02.2019 09:35

До Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надійшло інформаційне повідомлення системи RASFF  від 28.01.2019року № 2019.0305 стосовно виявлення алколоїдів піролізидинів в орегано, що експортується із Німеччини ( виробник Raps GmbH& Co.KG (імпортер А.Т.М. Handels GmbH Австрія)) до окремих держав - членів ЄС, і в тому числі України.

Головне управління Держпродспоживслужби у Івано-Франківській області попереджає операторів ринку, які здійснюють обіг вище зазначеної продукції про необхідність вилучення з обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність компетентний орган, що передбачено частиною 3 статті 20 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів".

Звертаємо увагу споживачів, що вони мають право отримати інформацію про харчовий продукт; усі харчові продукти, що перебувають в обігу на території України, повинні маркуватися  державною мовою (ст. 39 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів").