ІІІ Форум місцевого самоврядування

Дата: 05.12.2018 16:36

Сьогодні, 5 грудня, селищний голова Ланчинської ОТГ Володимир Попович взяв участь у  ІІІ   Форумі місцевого самоврядування, який відбувся за сприяння прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана у  місті Києві. За участі Президента України Петра Порошенка, голови Верховної Ради України Андрія Парубія, віце-прем’єр-міністра - міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка, інших урядовців та високопосадовців.

На зустрічі прем’єр-міністр України Володимир Гройсман презентував дорожню карту щодо продовження змін у системі місцевого самоврядування. Згідно концепції орієнтовний термін ухвалення всіх необхідних рішень має тривати близько 600 днів. Прем’єр наголошував на тому, що за 1,5 роки необхідно прийняти всі важливі рішення, які зроблять реформу незворотною.
У той же час на зустрічі було презентовано й концепцію формування районного рівня. Зокрема, було представлено й карту районування Івано-Франківської області. Згідно концепції, яку презентував Володимир Гройсман, у нашій області буде не три, а п’ять районів. При розробці документу враховувались і особливості формування гірських територій. Так згідно цих напрацювань, пропонується утворення у нашій області таких районів: Івано-Франківського, Калуського, Коломийського, Косівського та Надвірнянського.
Окрім того, на зустрічі розглядались й інші питання, зокрема: формування бюджетів в ОТГ, використання ресурсів та питання контролю за рішеннями органів місцевого самоврядування.