Щодо розміщення зовнішньої реклами

 

Фото без описуВідповідно до законодавства про рекламу, з метою налагодження  механізму співпраці органів захисту прав споживачів та органів місцевого самоврядування у сфері зовнішньої реклами протягом ІІ–ІІІ кв. 2018 року управлінням захисту споживачів Головного управління  Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області було проведено цикл круглих столів за участі представників міських, селищних рад та ОТГ області.

Під час засідань обговорено методи співпраці в частині здійснення належного контролю за розміщенням зовнішньої реклами без  відповідного дозволу.

Дозвіл – документ установленої форми, виданий розповсюджувачу зовнішньої реклами на підставі рішення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, який дає право на розміщення зовнішньої реклами на певний строк та у певному місці.

У статті 1 Закону України «Про рекламу» наведено визначення зовнішньої реклами: реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг.

Разом з тим, відповідно до частини 6 статті 9 вивіска чи табличка з інформацією по зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать цій особі, вид її діяльності (якщо не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, що розміщена на внутрішній поверхні власного чи наданого у користування особі приміщення, на зовнішній поверхні будинку чи споруди не вище першого поверху або на поверсі, де знаходиться власне чи надане у користування особі приміщення, біля входу в таке приміщення, не вважається рекламою. Перелік інформації на вивісці є вичерпний. Якщо міститься додаткова інформація (наприклад, номер телефону, посилання на інтернет - адресу, Е-mail) або площа носія інформації більше ніж 3 кв.м. – це вже реклама.

Так, для прикладу, в поточному місяці за поданням виконавчого комітету Калуської міської ради, управлінням складено 6 протоколів про порушення ч.1 ст.16 Закону України «Про рекламу» відносно осіб, якими розміщено зовнішні реклами на фасаді приміщень без відповідного дозволу. Порушників буде притягнуто до відповідальності згідно вимог ст.27 вказаного Закону.

Принагідно, інформуємо, що згідно змін до Закону України «Про рекламу» від 03.07.2018 року розміщення реклами та/або рекламних засобів на підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні ( у тому числі опорах) зовнішнього освітлення забороняється.