ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ

В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

вул Берегова, 24, м. Івано-Франківськ, 76019, код ЄДРПОУ 40309088 тел. 51-13-89, факс 51-13-92,

ifdergprod@vetif.gov.ua

 

23.08.2018 р.                                                    

Відповідальним за роботу офіційних

веб-сайтів райдержадміністрацій

та міських рад

 

Головам територіальних громад

Івано-Франківської області

 

З метою інформування громадськості та доведення до широкого загалу (в т.ч. шляхом публікації на офіційних веб-сайтах райдержадміністрацій,  міських рад  та територіальних громад),  подаємо наступну актуальну інформацію.

 

 

УВАГА: посівам озимого ріпаку загрожують хрестоцвіті

блішки та ріпаковий пильщик

 

                

Погодні умови сприяли активізації хрестоцвітих блішок та льоту імаго ріпакового пильщика на хрестоцвітих бур’янах, а також де є сходи ріпаку. За даними спеціалістів в Рогатинському районі на жовту чашку Меріке за 3 дні уловлюється 3 імаго ріпакового пильщика.

Рекомендуємо провести обстеження посівів ріпаку і при наявності 3-5 екз. на м.кв. блішок, 2-3 несправжні гусениці ріпакового пильщика за сухої погоди (температура повітря вище 15ºС, а особливо на тих площах де посів проводився насінням не протруєним інсектицидом) провести захист посівів застосовуючи один із інсектицидів: проти блішок – децис профі 25 WG, в.г., 0,07 л/га, карате Зеон 050 СS, кайзо,ВГ- 0,2л/га, проти несправжніх гусениць ріпакового пильщика – ф'юрі, в.е., 0,1 л/га шаман, к.е. – 0,5-0,6л/га, та вище згадані препарати. Окрім того, за високих температур для поліпшення фізичного стану рідини (зменшення випаровування, кращого прилипання) до інсектицидів додають сечовину (5 кг/га).

При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих  державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та  правил особистої гігієни.