Навчання для фінансистів

Дата: 22.06.2018 11:27

20 червня в Івано-Франківському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки ULEAD з Європою / ULEAD with Europe головний спеціаліст місцевого економічного розвитку Ланчинської селищної ради ОТГ Оксана Голіней проходила навчання «Збільшення власних ресурсів місцевих бюджетів – критерій фінансової спроможності об’єднаних територіальних громад».

У підсумку семінару, було напрацьовано ряд рекомендацій для об’єднаних громад з пошуку додаткових джерел надходжень до бюджету. Серед головних порад експертів були наступні: створити спільні групи з органами ДФС для опрацювання збільшення податкових надходжень; оновлення наявних реєстрів платників податків і визначення розміру заборгованості; з метою збільшення надходження від ПДФО проводити аналіз сплати цього податку за місцем розташування структурних підрозділів підприємств; здійснювати моніторинг СПД, що фактично займаються реалізацією підакцизних товарів та проводити звірку з органами ДФС щодо декларування ними зобов’язань зі сплати акцизу; провести моніторинг СПД, які ведуть діяльність на території громади, але не зареєстровані в органах ДФС; переглянути договори оренди на використання земельних та водних ресурсів, користування цілісними майновими комплексами з метою визначення реальної вартості оренди; затвердити ставки оренди в залежності від функціонального призначення рішенням ради ОТГ.