«Я свою душу пустив у душу народу…»

Відеоролик літературного перформансу «Я свою душу пустив у душу народу», присвяченого 155-річчю від дня народження видатного українського письменника Василя Стефаника, було створено під час спеціально організованої відеозйомки в Ланчинській міській бібліотеці для дорослих, 13 травня ![]()
.
Зйомка проходила у стилізованому просторі, що відтворював робочий кабінет Стефаника, дозволяючи максимально передати атмосферу його творчості та внутрішнього світу ![]()
.
Центральний образ письменника втілив керівник-адміністратор Добротівського сільського клубу Василь Бакота, який глибоко і проникливо передав драматизм творчого процесу митця ![]()
.
У відеоролику також ожили герої новел Стефаника: Іван Дідух із «Камінного хреста», роль якого виконав Петро Яремин ![]()
, та Марія з новели «Марія», образ якої створила провідний бібліотекар Ланчинської міської бібліотеки для дорослих Любов Дутчак ![]()
. Через їхні історії розкриваються болючі теми еміграції, втрати, материнського горя та незламності українського народ![]()
Режисерське рішення відео базувалося на грі світла і тіні, мінімалістичному музичному супроводі та емоційно насиченому виконанні акторів ![]()
.
Завдяки цьому вдалося створити глибокий, зворушливий відеоряд, який не лише вшановує пам’ять Василя Стефаника, а й актуалізує його слово для сучасного глядача ![]()
.
МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ: https://www.facebook.com/share/v/18sy34zJeD/
Організатором та модератором заходу виступила провідний бібліотекар Ланчинської міської бібліотеки для дорослих Любов Дутчак, яка об’єднала творчі зусилля учасників задля створення цього змістовного культурного продукту ![]()
.
Відеоролик став своєрідним містком між минулим і сучасністю, ще раз підкресливши силу слова Василя Стефаника та його глибокий зв’язок із долею українського народу ![]()
![]()

