Літературно-мистецький захід приуроченений 130-річниці з дня народження поета, письменника, уродженця селища Ланчин - Юрія Шкрумеляка.
Сьогодні, 01 травня, на базі Ланчинської гімназії відбувся літературно-мистецький захід під керівництвом вчителів гімназії та провідного бібліотекаря Ланчинської бібліотеки для дітей- Яремин Н.М, приурочене 130-річниці з дня народження поета, письменника, уродженця селища Ланчин - Юрія Шкрумеляка.
Літературно-мистецький захід зібрав творчих людей, які шанують свій рідний край, вивчають його історію, оспівують та прославляють свою Батьківщину і тим самим несуть любов і світлі почуття до своєї України. Людей, до яких поставлені високі вимоги: бути всесторонньо обдарованими, організаторами, ініціатороми, лідерами, здатними повести за собою інших, бути вчителями і вихователями.
На літературно-мистецький захід завітали:
Федунь Марія Романівна - докторка філологічних наук, професорка кафедри педагогіки та психології Івано-Франківського обласного інституту післядипломної освіти, академік Української академії акмеологічних наук, членкиня Наукового Товариства ім. Марії Підгірянки, керівниця обласної творчої групи "Літературне краєзнавство".
Мирослава Гордєєва – Мельник - письменниця, поетеса, членкиня Національної спілки письменників України, літературна редакторка літстудії «Бистрінь» імені Нестора Чира.
Марія Яновська – письменниця, авторка поетичних збірок, учасниця літературної студії «Бистрінь» імені Нестора Чира.
Данилюк Надія Романівна - голова Ланчинської ТГ.
Мельник Михайло Васильович - заступник голови Ланчинської ТГ.
Білоус Ольга Василівна - начальник відділу освіти, молоді та спорту Ланчинської селищної ради.
Балабан Наталія Василівна - головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Ланчинської селищної ради.
На заході прозвучали вірші написані нашими поетесами Ланчина - Марією Яновською та Любов'ю Голіней.
Літературно-мистецький захід торкнувся душі кожної небайдужої людини. Сьогодні ми припали до цілющого поетичного джерела творчості Юрія Шкрумеляка, наші душі просвітлились і запалились іскоркою вдячності і гордості за нашого поета селища Ланчин, який своєю творчістю доводить, що тільки з любові до рідної землі, матері, людей народжуються поет і поезія.
І хто б ти не був: чи відомий поет, музикант, вчитель, і де б не жив: в столиці, невеликому містечку чи маленькому селі у міру своїх можливостей і Богом даного таланту маємо примножувати добро, навчати і виховувати дітей, робити все можливе, щоб кращим став цей світ, в якому кожна людина відшукає свою формулу щастя.