Фото без опису

Протягом життя людину супроводжують різні емоції та почуття.

 

Емоції – це наші миттєві реакції  на події  чи ситуації, наприклад, страх чи радість. Емоції, як механізм , що допомагає нам своєчасно реагувати на загрози, уникати небезпек, захищатися і виживати. 

 

Почуття – це наш внутрішній досвід, який виникає на основі емоцій і може існувати незалежно від зовнішніх подій.

 

До емоцій належать радість, захоплення, хвилювання, гнів, смуток, страх, подив, сором тощо. Почуття порівняно з емоціями більш тривалі та стійкі. Вони виражають загальне ставлення людини до предмета, живої істоти, явища або до самої себе. Почуттями є повага, провина, любов, задоволення, щастя тощо.

 

Усі емоції є невіддільною частиною нашого життя і допомагають  розуміти свої потреби, будувати стосунки, приймати рішення, встановлювати зв'язок із собою та оточенням. 

 

Наші емоції здатні впливати на процеси у нашому організмі. Як виявили дослідники, люди, які позитивно сприймають світ, мають тенденцію до нижчого тиску, менше схильні до розвитку серцевих захворювань, краще контролюють вагу, у них здоровіший рівень цукру в крові. Якщо людина з серйозним захворюванням концентруватиметься на позитивних емоціях, це може підвищити її імунітет і не дати розвинутися депресії. Навіть у невиліковно хворих людей якість життя може значно покращитися, коли вони не зациклюються на сумних переживаннях, а намагаються знайти щось позитивне у кожному дні.

 

Негативні емоції також відіграють важливу роль у житті кожної людини. Наприклад, проживаючи почуття провини, людина може усвідомити, що діяла всупереч власним цінностям. Розпач виникає через втрату чогось чи когось важливого у житті, а тривога може сигналізувати про реальну чи уявну загрозу. Проживання горя допомагає нам швидше відновитися після втрати близької людини.

 

В організмі людини все взаємопов’язано: чим більше негативних емоцій, тим більше проблем зі здоров’ям. Хвороба розвивається на основі незадоволеності людини своїми вчинками, діями та активізує у свідомості негативні психічні процеси. Дуже часто погіршення здоров’я активізує у свідомості негативні психічні процеси. Дуже часто погіршення здоров’я настає через поганий настрій, спричинений негативними емоціями, як наслідок, настає депресія.

 

Ось кілька порад, які допоможуть почуватися щасливими:

 

  • Присвятіть себе тій справі, яка вам найбільше до вподоби. Це може бути не лише робота, а підтримка соціально важливих проектів, волонтерство, хобі, чи допомога близьким. Головне — знати, що ми робимо щось важливе та те, що має сенс.

 

 

  • Знайдіть своє групове заняття. Приналежність до спільноти, громади, родини чи кола однодумців, стимулюють розумову та емоційну діяльність, і є каталізаторами хорошого настрою.

 

  • Будьте фізично активні. Від занять спортом виділяються ендорфіни, серотонін, дофамін та ендоканабіоноїди — сполуки, що дарують нам щастя, задоволення, ейфорію та покращують настрій.

 

 

  • Слідкуйте за своїм раціоном. Не пропускайте прийомів їжі, але не переїдайте. Науковці радять обов’язково споживати жирну рибу, горіхи, яйця, нерафіновані злаки та багато свіжих овочів. А молочна продукція є амінокислотою, з якої утворюється той самий серотонін.  

 

  • Соціалізуйтесь та намагайтесь більше спілкуватися. Це потужний стимулятор мозку. Спілкування та підтримка істотно зменшують ризик депресивних станів, синдрому вигорання та серцево-судинних хвороб.

 

 

  • Піклуйтесь про психічне здоров’я. Вчіться розпізнавати стани, коли всього понад міру та неодмінно знайдіть шляхи їх подолати.

 

  • Якомога більше перебувайте на світлі. Яскраве світло та часте перебування вдень на вулиці допоможуть простимулювати мозок і змусять його утворювати серотонін. 

 

 

Пам’ятайте, що всі емоції є нормальними та природними.

 

 

Якщо ви відчуваєте, що потребуєте підтримки фахівця, — досліджуйте свої емоції разом із психологом чи психотерапевтом.