Фото без опису

…Мені здавалось, що я все можу, що все легко, і мені хотілося бути різним, хотілося начебто розділитися на кілька частин і жити в багатьох життях, професіях, країнах і навіть видах.

Олександр Довженко

10 вересня -130 років від дня народження Олександра Довженка – одного з найвідоміших письменників і режисерів. Саме в цей день з 1994 року вручають Державну премію України імені Олександра Довженка. Постать митця в українській культурі багатовимірна – він відомий кінорежисер, сценарист, прозаїк, драматург, живописець і графік, етнограф, оратор, дипломат і військовий кореспондент. Все це дало йому право піднятися на вершину світової слави та заявити про свій геніальний талант.

Серед багатьох літературних творів талановитого митця особливе місце займають кіноповісті «Земля», «Україна в огні», «Повість полум’яних літ», автобіографічна повість «Зачарована Десна», новели «Ніч перед боєм», «Воля до життя» та «Щоденник», який став справжнім документом епохи. Фільми Олександра Довженка – «Звенигора», «Арсенал», «Земля» – завоювали йому світову славу, він визнаний як один із провідних митців тогочасного світового кінематографа, «перший поет кіно».

Ланчинська міська бібліотека для дорослих пропонує всім охочим ознайомитися з ювілейною виставкою" Я народився і жив для добра і любові".На виставці представлено літературну спадщину, видання про життя і творчість великого кінодраматурга. Однак в умовах тоталітаризму влада намагалась зламати «українського ізгоя» як митця, деформувати його талант.

Те, що створив і написав національний геній, забезпечило йому місце серед найбільших світочів людства, а кращі твори митця ввійшли до скарбниці української та світової культури.