18.06.2024 р. у Палаці Потоцьких «Простір Інноваційних Креацій «Палац»», відбувся форум “Культурний ландшафт громад: громадянська свідомість, безбар’єрний та ментальний рівні”, для керівників структурних підрозділів у сфері культури, виконавчих комітетів міських рад, райдержадміністрацій та ТГ, директорів базових закладів ТГ - від Ланчинської громади представником була Оксана Госько директор КЗК "Центр культури і дозвілля"

Бар'єри, а не особисті характеристики, роблять нас вразливими і обмежують наш доступ до можливостей. Незалежно від нашого статусу, віку, чи фізичного стану, бар'єри стають перешкодою на шляху до повноцінного спілкування, професійного зростання та проведення спільного часу. Інклюзивне середовище, де бар'єри виключені, створює умови для того, щоб кожна людина змогла брати активну участь у суспільному житті, незалежно від її індивідуальних обмежень. Прибираючи ці перешкоди, ми відкриваємо двері до безмежних можливостей для всіх нас – для спілкування, професійного росту та спільного досвіду.

Організатором є Навчально-методичний центр культури і туризму Прикарпаття, засновники форуму, раніше форуму-майстерні у 2021 р. були працівники Центру (заступниця директора Дарія Півторак, провідний методист Олег Деркач).

Цьогоріч, на форумі ділилися ідеями, досвідом, ініціативами, які допоможуть зробити нашу галузь більш інклюзивною :

- регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – Лариса Підвербецька;

- представник урядового Уповноваженого про права осіб з інвалідністю в Івано-Франківській ОВА – Микола Макар;

- директорка КЗ "Рівненський обласний центр народної творчості" Рівненської обласної ради – Ірина Рачковська;

- в.о директора НМЦКіТП – Світлана Панько;

- директорка КЗ «Сарненська мистецька школа» Сарненської міської ради – Тетяна Мирончук;

- директор комплексу Палац Потоцьких «Простір Інноваційних Креацій «Палац» Володимир Гайдар.

З вітальним словом виступили:

- Людмила Сірко – заступник голови обласної державної адміністрації.

- Тетяна Бойко - начальниця управління культури, національностей та релігій ОДА.

Модератор - Дарія Півторак

Всі бажаючі можуть ознайомитись із матеріалами форуму: