Фото без опису

#ТОБОЮ_СКОРИСТАЛИСЬ

#ВСЕСВІТНІЙ_ДЕНЬ_БОРОТЬБИ_З_ТОРГІВЛЕЮ_ЛЮДЬМИ

 

В умовах переміщення, втікаючи від обстрілів у безпечні регіони України  чи за кордон, жінки, чоловіки, діти та особи з інвалідністю зіштовхуються з найбільшими ризиками постраждати від сексуальної експлуатації та наруги. Адже перебуваючи у складному фінансовому та психологічному стані вони стають особливо вразливими та можуть потрапити до рук злочинців.

 

Сексуальна експлуатація та наруга — це форма чи спроба зловживання вразливим становищем, владою чи довірою з метою отримання вигоди (матеріальної, соціальної чи політичної) — шляхом сексуальної експлуатації іншої особи.

У кризових умовах, таких як війна та внутрішнє переміщення, сексуальна експлуатація та наруга може проявлятися ще й в гуманітарному контексті. Наприклад, у спробі вчинення будь-яких небажаних дій сексуального характеру в обмін на їжу або іншу гуманітарну допомогу, працевлаштування тощо.

Види та ознаки сексуальної експлуатації:

  • примус до сексуальних послуг в обмін на гуманітарну допомогу, гроші, навчання, роботу, товари чи послуги;
  • вимоги здійснювати дії сексуального характеру в обмін на безкоштовне проживання;
  • використання у проституції, порнографії, стриптизі чи вебкамі (спілкуванні еротичного характеру за допомогою відеочату);
  • дії сексуального характеру без усвідомленої згоди або згоди отриманої під тиском;
  • вимоги надіслати фото або відео сексуального характеру тощо.

 

Будь хто може пережити сексуальне насильство. Ніщо не може виправдати насильство. Не мовчіть! Ви маєте право на безпечне життя без страху і на майбутнє без насильства.

Фахівці Карітас Івано-Франківськ готові допомогти вам відновити життя, стабілізувати фінансове становище, вирішити юридичні питання та надати психологічну допомогу.

Для отримання допомоги звертайтеся за телефонами:

Консультаційний центр: 066-820-44-46; 096-140-31-14

Психолог: 066-334-22-60

Юрист: 096-791-56-18

«Гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультації мігрантів:

527; 0 800 505 501

 

Інформаційна  кампанія  проходить  у рамках проекту "Безпека кожного у спільних рішеннях", який  реалізується Карітас Івано-Франківськ за сприяння Івано-Франківської ОВА, за підтримки IOM Ukraine та фінансування Агентства США з міжнародного розвитку USAID Ukraine - USAID Україна та Міністерств закордонних справ Норвегії Ministry of Foreign Affairs (Norway) .