Фото без опису

      29 січня в Україні на загальнодержавному рівні відзначається річниця                     бою під Крутами, котрий для Українського народу став символом героїзму                     та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

     Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років.

     29 січня 1918 року на залiзничнiй платформi в Крутах перебувало                           до 520 українських воякiв, юнакiв і студентiв, озброєних 16 кулеметами та однією гарматою. Росіяни в десятеро переважали, мали бронепотяг та артилерію.

     Завдяки звитязі та сміливості українських вояків, більшовицький наступ на Київ було зупинено на чотири дні, що дало змогу укласти Брестський мир між Українською Народною Республікою і державами Четверного союзу.

    Події 29 січня 1918 року назавжди вкарбувалися в пам'ять поколінь українців. Адже під Крутами творилася історія молодої, як і бійці-крутяни, держави. Держави, яка ціною неймовірних зусиль та трагічних втрат заявила про своє право бути вільною від ярма імперії. Станція «Крути» – тільки одна із численних битв в одвічному «хрестовому поході» Росії проти України, однак відважні патріоти, які захищали Україну під Крутами – справжні Герої, завдяки яким таки постала наша незалежність. Як і сучасні Герої, які на своїх плечах міцно тримають нашу незалежність, захищають свою Батьківщину від зазіхань зухвалого агресора. Вони боролися, щоб ми перемогли.

   Провідний методист КЗК «Центр культури і дозвілля» Марія Попович провела годину історичної хроніки та створила відеозапис за участю учня 10-Б класу Ланчинського ліцею Дутчак Андрія на вірш Марії Яновської «Героям битви під Крутами».

Фото без опису

 

   Пливуть крізь століття геройські учинки!..

   Вічна слава патріотам України!..