Фото без опису

Державна фітосанітарна інспекція Івано-Франківської області нагадує сільгоспвиробникам, що всі обробки сільськогосподарських культур хімічними засобами захисту рослин (далі - ХЗЗР) необхідно проводити згідно плану, узгодженого з органом

місцевого самоврядування. Фізичні та юридичні особи, які застосовують ХЗЗР

під час цвітіння медоносних рослин, згідно статті 37 Закону України «Про бджільництво» зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані 10 км від оброблених площ письмовим повідомленням, а також по радіо чи через місцеву пресу. При цьому повідомити точну дату обробки, територію і культури, що будуть оброблюватися, назву препарату, форми і методи його застосування, ступінь і строки дії токсичності препарату і вказівку щодо строку ізолювання бджіл. Власники пасік повинні обов’язково зареєструватись в територіальній громаді, на території якої вони знаходяться, своєчасно інформувати ТГ, сусідні господарства про місця перебування своїх пасік на стаціонарі і при перевозках.

        Після одержання повідомлення про майбутню хімічну обробку, бджоляр повинен до її початку вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні конкретних пестицидів. Акцентується увага на необхідності прийняття мір по охороні бджіл від можливого отруєння. На тарних етикетках пестицидів і агрохімікатів в обов’язковому порядку повинні бути указані номери державної реєстрації цих засобів, а також інформація про клас небезпечності для бджіл ( «небезпечний для бджіл» або «безпечний для бджіл»).

        Обробку нектароносів проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові та вечерні години.

         Такі застереженн стосуються і населення яке використовує пестициди (хімічні засоби захисту рослин) на своїх присадибних ділянках.

 

    Провідний спеціаліст держпродспоживслужби :                               Г.Козар