Кожний  третій  дорослий  українець  має  підвищений кровяний тиск.  А це  суттєво  впливає на виникнення серцево-судинних захворювань. Ці захворювання спричиняють більше половини смертей населення України.

Щоб попередити виникнення цих захворювань дотримуйтесь порад, які ми вам пропонуємо і які  допоможуть  дбати   вам  про  здоров’я   свого   серця.

Порада 1.      Слідкуйте   за  вагою.

Надмірна вага  спричиняє  виникнення  серцево-судинних захворювань. Щодня їжте  овочі   та фрукти. А от   жирів  і цукру   якомога менше.

Порада 2.      Будьте  активними.

Більше рухайтеся – цим  ви  не тільки знизите  ризик  розвитку захворювань серця, а й піднімете собі настрій.

Порада 3.      Киньте   курити.

Через  рік,  без  куріння,   ризик   серцевого нападу знижується вдвічі.

Порада 4.      Їжте більше клітковини.

Вона є в кашах з цільного зерна, в цільнозерновому  хлібі, фруктах, овочах.

Порада 5.      Вживайте менше солі.

Щоб  кров’яний тиск був  у нормі  приберіть   сільничку зі столу.  Рекомендована   щоденна  норма  солі – 5 г – 1 чайна ложка.

Порада 6.      Поменше  алкоголю –

Він збільшує   ризик  серцево-судинних захворювань.

Порада 7.      Їжте рибу –

Хоча  би  2  рази  на  тиждень -  це  є  потужне   джерело  омега-3  жирних  кислот,  а   вони,  в свою  чергу,  захищають   від  проблем  з  серцем.

Нехай  ваше  серце   буде  здоровим!