27 листопада о 16:00 Ланчинська громада вшанує хвилиною мовчання пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років – геноциду Українського народу – та масових голодів 1921-1923 та 1946-1947 років.

У цей день просимо обмежити у громаді проведення заходів розважального змісту в будь-яких форматах та приспустити Державний Прапор України на будинках та спорудах органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Ланчинської територіальної громади.

Також о 16:00 год. можна буде долучитися до загальноукраїнської акції «Запали свічку».

Восени 1932 року комуністична влада розпочала спеціальну каральну операцію – масовий штучний голод. Унаслідок умисного створення умов, несумісних із життям, за кілька місяців 1932-1933 років в Україні загинули мільйони людей. На жаль, страшні обставини злочину та свідома заборона ведення статистики смертності унеможливлюють встановлення точної кількості жертв. За деякими оцінками, голодом закатовано понад 7 мільйонів українців.