ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ГРОМАДИ! НЕ ПАЛІТЬ СУХУ ТРАВУ, ЛИСТЯ АБО СМІТТЯ!

Дата: 11.09.2021 16:16

Щороку восени починається сезон паління листя, сухої трави та інших рослинних решток. Люди, які палять суху траву, завжди переконані, що цим вони покращують врожайність. Це твердження – міф.

Під час спалювання сміття та сухої рослинності у повітря разом з димом потрапляє велика кількість токсичних шкідливих речовин. Однією із найтоксичніших синтетичних сполук, які виділяються в повітря, є діоксин. Діоксини – це речовини, що належать до І класу токсичності. Також, при розкладанні несортованого сміття в атмосферу виділяються небезпечні речовини такі, як важкі метали – окиси азоту, оксид сірки, оксид вуглецю, угарний газ, бензоперон та інші небезпечні речовини. Ці речовини згубно діють на організм людини загострюють або викликають захворювання, переважно серцево-судинної системи і дихальних шляхів та алергічного характеру. спалювання сміття негативно впливає на стан навколишнього середовища і загрожує здоров’ю людей.

З метою знищення трав’яних залишків доцільно проводити їх утилізацію. Одним із методів утилізації може бути компостування – розкладення рослинних залишків без доступу кисню з утворенням компосту (однорідної органічної маси, яку можна використовувати в якості добрив). Найціннішою характеристикою компосту як добрива вважається вміст у ньому великої кількості хімічних елементів, необхідних рослині для життя.

Заборона спалювати листя, суху рослинність та сміття передбачена Законами України «Про охорону атмосферного повітря», «Про відходи», «Державними санітарними нормами та правилами утримання територій населених місць», «Державними санітарними правилами охорони атмосферного повітря населених місць» та іншими нормативно-правовими актами.

За шкоду, завдану довкіллю та здоров’ю людей, порушник може нести як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

Закликаємо жителів нашої громади  не палити листя, гілля, сміття, не робити шкоди своєму здоров’ю та навколишньому природному середовищу, в якому живете Ви та Ваші родини!