Громади Прикарпаття підвищують

власну готовність до надзвичайних ситуацій

ПРЕС-АНОНС

10 - 11 серпня 2021 року у селищі Ланчин Надвірнянського району Івано-Франківської області відбудеться семінар-тренінг, спрямований на підвищення потенціалу та покращення обізнаності представників громади щодо готовності до надзвичайних ситуацій.

Мета семінару-тренінгу:

• відпрацювати спільні дії у разі паводків та інших надзвичайних ситуацій
  • покращити координацію і готовність ОМС реагувати на надзвичайні ситуації
  • вдосконалити навички надання першої допомоги в надзвичайних ситуаціях

У програмі семінару -тренінгу*:

10 серпня: теоретична частина

• як реагувати органу місцевого самоврядування у разі настання та під час надзвичайної ситуації в територіальній громаді;
  • як спільно діяти у надзвичайних ситуаціях, пов’язаних з повенями, пожежами та пошуково-рятувальними роботами;
  • як надати першу невідкладну долікарську допомогу постраждалим;

11 серпня:  практичне відпрацювання реагування на надзвичайні ситуації:

• порятунок людей на воді
  • дотримання правил безпеки при проведенні рятувальних робіт
  • використання протиповеневих бар’єрів, надувних човнів, мотопомп, насосів та інших засобів під час рятувальних робіт
  • організація та робота Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації і взаємодії із спеціалізованими службами

*Примітка: програма може частково змінюватися в залежності від погодних умов.

Тренінг проводитимуть:

Представники АРЗ СП ГУ та Надвірнянського РУ ДСНС України в Івано-Франківській області, Надвірнянської РДА (уточнюється), Червоного Хреста України в Івано-Франківській області (уточнюється).

Організатори семінару-тренінгу: ГО «Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА» (Ужгород) спільно з ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області і Ланчинською селищною радою за підтримки Швейцарської Конфедерації.

Захід пройде в рамках виконання проєкту «iNSItu: природні рішення постраждалим від паводку громадам» за підтримки Швейцарської Конфедерації. Мета проекту - діючи на місці, підвищити стійкість карпатських громад до паводків та інших надзвичайних ситуацій, спричинених зміною клімату.

До проведення практичного тренінгу Ланчинська територіальна громада була забезпечена так званою тривожною скринькою, що складається з обладнання та інструментів на загальну суму близько 175 000, 00 грн., для використання в разі настання надзвичайної ситуації.

Нижче додаємо попередню програму заходу.

Контактна особа, що координує участь ЗМІ у заході: Юрій Дербаль, менеджер проєкту. Контактний тел.: +380 66 309 6619.

Проєкт «iNSItu: природні рішення постраждалим від паводку громадам»

Програма

семінару - тренінгу для представників Ланчинської територіальної громади Надвірнянського району Івано-Франківської, що потерпіла від повені в 2020 році,

селище Ланчин, 10-11 серпня 2021 р

Цілі семінару-тренінгу: вдосконалення злагодженості та оперативності, покращення готовності керівного складу, органів управління Ланчинської територіальної громади діяти і співпрацювати з волонтерами і підрозділами ДСНС України в надзвичайних ситуаціях, пов’язаних з повенями; практичне відпрацювання заходів з реагування на надзвичайні ситуації в територіальній громаді (повінь, сходження селевих потоків, пожежа, зникнення людей).

Місце проведення: селище міського типу Ланчин Надвірнянського району Івано-Франківської області

Склад учасників навчання: керівники і депутати, члени виконавчого комітету, відповідальні і посадові особи громади з питань цивільного захисту - представники комісії ТЕБ та НС, евакуаційної комісії, добровільної пожежної команди та активні громадяни Ланчинської ОТГ.

1-й день семінару-тренінгу, 10 серпня 2021 року, 9:30 -16:30 год. Київського часу

Теоретична частина тренування, теми:

•  Організація оповіщення місцевого населення про загрозу або виникнення паводків (підтоплень)
  • Організація роботи місцевих комісії по з’ясуванню збитків завданих паводками.
  • Дії місцевого населення при виникненні паводків (підтоплень населених пунктів).
  • Порядок спільних дій при:
  • виникненні пожеж в житлових будинках та об’єктах різного призначення;
  • виникненні пожеж в природних екосистемах;
  • проведенні пошуково-рятувальних робіт;
  • виявленні ВНП, в тому числі і у воді.
  • Основи першої невідкладної долікарської допомоги:
  • серцево-легенева реанімація
  • перенесення/перевезення потерпілих
  • накладення шин, пов’язок, ін. при переломах, розтягненнях, інших травмах

2-й день семінару-тренінгу, 11 серпня 2021 року, 8:30 -14:00 год. Київського часу

Практична частина тренування на воді, теми:

• Ознайомлення з отриманим обладнанням в тривожних скриньках. Технічні умови його використання. Практичні навчання щодо його використання.
  • Практичне відпрацювання реагування на надзвичайні ситуації в територіальній громаді:
  • виступ перед головами та старостами ТГ щодо доведення до них алгоритмів дій;
  • проведення робіт стосовно порятунку людей на воді;
  • розгортання протипаводкового бар’єру;
  • проведення робіт щодо знешкодження ВНП;
  • організація та робота Штабу з ліквідації НС;
  • організація взаємодії із спеціалізованими службами (поліція та бригада екстреної (швидкої) медичної допомоги).